Ціни на нафту у четвер, 6 березня, піднялися після стрімкого спаду до багаторічного мінімуму, однак невизначеність щодо тарифів та ймовірне збільшення видобутку стримали подальше зростання цін. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Reuters.
Ф’ючерси на нафту марки Brent подорожчали на 50 центів (0,72%) і досягли позначки $69,80 за барель. Контракти на американську нафту WTI зросли на 48 центів (0,72%), встановившись на рівні $66,79 за барель.
Протягом чотирьох попередніх сесій ціна Brent знизилася на 6,5%, опустившись у середу, 5 березня, до найнижчого показника з грудня 2021 року. Водночас WTI втратила 5,8% за той самий період, досягнувши мінімального рівня з травня 2023 року.
“Стрімке падіння цін на нафту нижче важливої позначки $70,00 може призвести до короткочасної паузи в сьогоднішній сесії, оскільки технічні фактори сприяють стабілізації після надмірного розпродажу”, — зазначив аналітик ринку платформи IG Єп Джун Ронг. “Однак відновлення залишається нестійким, оскільки дисбаланс між попитом і пропозицією продовжує тиснути на оптимізм інвесторів”, — додав він.
Вартість нафти знизилася після того, як США ввели мита на продукцію з Канади та Мексики, зокрема на енергетичний імпорт. Одночасно з цим провідні виробники вперше з 2022 року ухвалили рішення про підвищення квот на видобуток.
Падіння цін сповільнилося після заяви США про скасування 25% мит для автовиробників, що посилило надії на пом’якшення наслідків торговельного протистояння.
Також, за даними джерела, обізнаного з ситуацією, президент США Дональд Трамп може скасувати 10% мито на енергетичний імпорт із Канади, включаючи нафту та бензин, які відповідають діючим торговельним угодам.
“Торговельна політика Трампа створює ризики зниження світового попиту на енергоресурси та порушення стабільності нафтового ринку. Цю ситуацію погіршує збільшення запасів у США”, — зазначив у своєму аналітичному звіті старший стратег сировинних ринків ANZ Даніель Хайнс.
Настрої на ринку залишаються негативними через поєднання двох факторів: запровадження мит і рішення ОПЕК+ (групи країн-експортерів нафти разом із союзниками, зокрема РФ) про підвищення рівня видобутку.