Сб. Січ 18th, 2025

Ціни на нафту пішли вниз після тижневого зростання на тлі зникнення оптимізму щодо попиту

Ціни на нафту пішли вниз після тижневого зростання на тлі зникнення оптимізму щодо попиту
Видобуток нафти / Фото: freepik

У вівторок, 7 січня, ціни на нафту продовжили знижуватися, демонструючи падіння вже другу сесію поспіль після минулотижневого зростання. Водночас занепокоєння щодо можливого скорочення постачань із Росії та Ірану через посилення санкцій з боку Заходу стримало подальше зниження. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Reuters.

Ціна ф’ючерсів на нафту марки Brent зменшилася на 8 центів (0,1%), досягнувши позначки $76,22 за барель. Водночас американська нафта West Texas Intermediate подешевшала на 15 центів (0,19%), опустившись до $73,42.

За даними Reuters, обидва еталонні показники знизилися в понеділок після п’ятиденного зростання, зафіксованого минулого тижня. У п’ятницю вони досягли найвищих значень з жовтня на тлі очікувань посилення фіскальних стимулів для підтримки економіки Китаю, яка зазнає труднощів.

“Слабкість цього тижня, ймовірно, пов’язана з технічною корекцією, оскільки трейдери реагують на більш м’які економічні дані в усьому світі, що підриває оптимізм, який спостерігався раніше”, – зазначила старший ринковий аналітик Phillip Nova Пріянка Сачдева, маючи на увазі негативні економічні новини зі США та Німеччини.

Ціни на нафту також піддаються впливу збільшення видобутку з боку країн, які не є членами ОПЕК. У поєднанні зі зниженим попитом з Китаю, це, ймовірно, сприятиме стабільному забезпеченню ринку нафти у цьому році.

Цього тижня ринок чекає на нові економічні показники, зокрема на грудневий звіт щодо заробітної плати у несільськогосподарському секторі США, який буде оприлюднений у п’ятницю. Ці дані допоможуть зрозуміти майбутню політику процентних ставок у США та перспективи попиту на нафту.

“Рух зростання цін на сиру нафту, схоже, вичерпується”, — зазначили аналітики ING у своїй примітці. Вони додали, що, хоча на фізичному ринку спостерігалося певне обмеження, фундаментальні показники залишатимуться стабільними до 2025 року, що має стримувати подальше зростання.

Проте скорочення постачань з РФ та Ірану через санкції викликає занепокоєння, яке стримує ціни на нафту на нижньому рівні.

Невизначеність ситуації спричинила зростання інтересу до нафти з Близького Сходу, що відобразилося на підвищенні цін у Саудівській Аравії для азійських ринків у лютому — вперше за останні три місяці.

Related Post