Пн. Кві 28th, 2025

Ціни на нафту падають, оскільки ринки оцінюють вплив торгової війни між США та Китаєм

Ціни на нафту падають, оскільки ринки оцінюють вплив торгової війни між США та Китаєм
Видобуток нафти / Фото: reuters

Ціни на нафту знизилися на тлі нестабільної митної політики США, що створює невизначеність і змушує трейдерів переосмислювати наслідки торговельного протистояння між США та Китаєм для глобальної економіки та попиту на енергоресурси. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Reuters.

Вартість ф’ючерсів на нафту Brent знизилася на 18 центів (0,3%), опустившись до $64,49 за барель. Контракти на нафту марки WTI впали на 16 центів (також 0,3%) і становили $61,17 за барель.

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) прогнозує, що у 2025 році темпи зростання світового попиту на нафту будуть найнижчими за останні п’ять років. Водночас збільшення обсягів видобутку в США також сповільниться через мита, запроваджені президентом Дональдом Трампом, та у відповідь на них — заходи від торговельних партнерів.

“Інвестори досі не бачать достатньо вагомого стимулу для суттєвого пожвавлення ринку, оскільки на тлі тарифної політики США очікується сповільнення світового економічного зростання, що може негативно вплинути на попит на нафту”, — наголосив ринковий стратег IG Йєп Джун Ронг.

Згідно з оцінками МЕА, у 2025 році світовий попит на нафту зросте лише на 730 тисяч барелів на добу — це суттєво менше, ніж попередній прогноз у 1,03 мільйона. Дане зниження перевищує скорочення, яке раніше прогнозувала ОПЕК.

“Як відзначили в МЕА, ймовірно, що попит і надалі зростатиме помірними темпами, тоді як дисбаланс між пропозицією та попитом продовжує тиснути на ринок”, — зазначив Тецу Еморі, директор компанії Emori Fund Management.

“Якщо фондовий ринок, який зараз зазнає тиску через митні обмеження, почне відновлюватися, це може спричинити зростання цін на нафту, і котирування WTI можуть перевищити позначку $65. У разі відсутності такої підтримки ціни, ймовірно, залишатимуться поблизу $60”, — сказав він.

Побоювання щодо підвищення мит у США, а також нарощування видобутку з боку країн ОПЕК+ (зокрема й Росії) вже призвели до зниження цін на нафту приблизно на 13% у рамках цього місяця.

Related Post