Ціни на нафту знизилися через побоювання, що країни ОПЕК+ можуть наростити обсяги видобутку, а також на тлі загострення торговельної напруги, яка створює ризики для світової економіки. Водночас занепокоєння щодо стабільності постачань з Канади частково стримує подальше падіння котирувань. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Reuters.
Контракти на поставку нафти Brent знизилися в ціні на 23 центи (0,4%) — до позначки $65,40 за барель. У той же час американська нафта WTI втратила в ціні 25 центів, або 0,4%, зупинившись на рівні $63,16 за барель.
У вівторок, 3 червня, ціни на обидва основні сорти нафти піднялися приблизно на 2%, оновивши двотижневий максимум. Зростання відбулося на тлі занепокоєнь щодо можливих збоїв у поставках через масштабні лісові пожежі в Канаді, а також через припущення, що Іран може відкинути пропозицію США щодо ядерної угоди — документа, що відіграє важливу роль у знятті санкцій з одного з провідних експортерів нафти.
“Попри побоювання щодо поставок з Канади та застій у ядерних переговорах між Іраном і США, нафтові ринки не можуть розвинути успіх”, — сказав старший економіст Інституту досліджень NLI Цуйоші Уено.
Він зазначив, що оптимізм щодо успіху торговельних перемовин між США та Китаєм послабився через фіксацію прибутку на ринку, адже інвестори зберігають обережність через потенційно негативний вплив мит на світову економіку.
У понеділок, 2 червня, представниця Білого дому Каролін Левітт заявила, що президент США Дональд Трамп і глава КНР Сі Цзіньпін можуть провести розмову вже цього тижня. Це стало відомо невдовзі після того, як Трамп звинуватив Китай у недотриманні домовленостей щодо скасування митних та торговельних обмежень.
У вівторок Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) переглянула в бік зниження свій прогноз щодо темпів глобального економічного зростання, зазначивши, що торгова війна, розпочата адміністрацією Трампа, дедалі сильніше б’є по американській економіці.
Експерти аналізують, як збільшення видобутку в рамках ОПЕК+ та масштабні лісові пожежі в Канаді впливають на загальний обсяг постачання нафти.