Нд. Січ 19th, 2025

Ціни на нафту падають через занепокоєння зростанням попиту та зміцнення долара

Ціни на нафту падають через занепокоєння зростанням попиту та зміцнення долара
Видобуток нафти / Фото: freepik

У п’ятницю, 20 грудня, ціни на нафту знизилися через побоювання щодо потенційного зростання попиту у 2025 році, зокрема в Китаї, який залишається ключовим імпортером нафти. Це спричинило падіння світових контрольних цін на нафту майже на 3% наприкінці тижня. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Reuters.

Нафта марки Brent втратила в ціні 41 цент, або 0,56%, знизившись до 72,47 долара за барель станом на 04:20 GMT. Водночас ф’ючерси на американську нафту WTI подешевшали на 39 центів, що також становить 0,56%, досягнувши 68,99 долара за барель.

Як повідомляє Reuters, китайська державна компанія Sinopec у своєму щорічному прогнозі щодо енергетики, оприлюдненому в четвер, заявила, що імпорт сирої нафти до Китаю може досягти максимуму вже у 2025 році. Водночас пік споживання нафти в країні очікується у 2027 році через зниження попиту на бензин і дизельне пальне.

“Еталонні ціни на сиру нафту перебувають у тривалій фазі консолідації, оскільки ринок рухається до кінця року через невизначеність зростання попиту на нафту”, — зазначив старший спеціаліст з досліджень LSEG Емріл Джаміль.

Він підкреслив, що ОПЕК+ буде вимагати дисципліни у питаннях пропозиції, аби стабілізувати ринок і сприяти зростанню цін, що викликані занепокоєнням через часті коригування прогнозів попиту. Організація країн-експортерів нафти та її партнери, відомі як ОПЕК+, нещодавно вп’яте поспіль знизили прогноз зростання світового попиту на нафту у 2024 році.

Поки долар піднявся до найвищого рівня за останні два роки, це також позначилося на вартості нафти. Федеральна резервна система (ФРС) заявила, що має намір з обережністю підходити до зниження процентних ставок у 2025 році.

Посилення позицій долара підвищує ціну на нафту для власників інших валют, а повільне зниження ставок може вплинути на уповільнення економічного зростання, що, своєю чергою, зменшить попит на нафту.

JP Morgan очікує, що нафтовий ринок у 2024 році перейде від стану рівноваги до надлишку обсягом 1,2 млн барелів на добу (б/д) у 2025 році. Банк прогнозує, що зростання видобутку поза межами ОПЕК+ складе 1,8 млн б/д, тоді як рівень видобутку ОПЕК залишиться незмінним.

Тим часом країни G7 вивчають варіанти посилення цінових обмежень на російську нафту, зокрема через пряму заборону або зниження цінового порогу, про що повідомив Bloomberg у четвер.

Росія змогла обійти встановлений у 2022 році ціновий ліміт у 60 доларів за барель, залучивши свій “тіньовий” флот суден. Останніми днями ЄС і Велика Британія відповіли на це, запровадивши нові санкції.

Related Post