У вівторок, 31 грудня, ціни на нафту підвищилися через повідомлення про зростання виробничої активності на китайських заводах у грудні. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Reuters.
Вартість нафти марки Brent збільшилася на 60 центів, що становить 0,8%, досягнувши рівня 74,59 долара за барель. Ціна американської West Texas Intermediate піднялася на 62 центи, або 0,9%, до 71,61 долара за барель. За підсумками року Brent втратила у ціні 3,2%, а WTI – 0,1%.
У грудні виробнича активність у Китаї зростала вже третій місяць поспіль, хоча й повільнішими темпами. Про це свідчать результати офіційного опитування заводів, опубліковані у вівторок, що вказують на позитивний вплив масштабних стимулюючих заходів на другу за величиною економіку світу.
Китайська влада ухвалила рішення про випуск рекордних спеціальних казначейських облігацій на суму 3 трильйони юанів (411 мільярдів доларів) у 2025 році для стимулювання економічного зростання.
Слабші прогнози попиту в Китаї змусили ОПЕК і Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) скоригувати свої очікування щодо споживання нафти у 2025 році, знизивши їх.
На початку цього місяця ОПЕК разом із союзниками вирішили відкласти заплановане збільшення видобутку нафти до квітня 2025 року через зниження цін. За прогнозами МЕА, у 2025 році світова пропозиція нафти перевищить попит, навіть якщо скорочення видобутку, узгоджені ОПЕК+, залишаться чинними, оскільки збільшення видобутку в США та інших зовнішніх виробників випереджатиме слабке зростання попиту.
Попри вплив слабкого довгострокового прогнозу попиту на ціни, вони могли отримати короткострокову підтримку завдяки скороченню запасів сирої нафти в США, які, за очікуваннями, зменшилися приблизно на 3 мільйони барелів минулого тижня.
Ціни на Brent і WTI також підкріпилися значнішим, ніж прогнозувалося, зниженням запасів сирої нафти в США за тиждень, що завершився 20 грудня. Це сталося через активізацію нафтопереробників і збільшення попиту на пальне в святковий період.
Наступного року інвестори зосередять свою увагу на політиці Федеральної резервної системи, яка раніше цього місяця передбачила лише два зниження ставок, порівняно з чотирма, очікуваними у вересні, що зумовлено тривалою високою інфляцією.
Коригування очікувань стосовно ставок у США та зростання розриву в процентних ставках між Штатами й іншими економіками спричинили зростання курсу долара, що вплинуло на інші валюти.
Посилення долара підвищує витрати на закупівлю нафти для споживачів за межами США, що впливає на рівень попиту.
Фінансові ринки також враховують плани новообраного президента Дональда Трампа, що включають спрощення регуляцій, зменшення податків, підвищення тарифів та посилення політики щодо імміграції. Очікується, що такі кроки стимулюватимуть економічне зростання та інфляцію, що, своєю чергою, матиме позитивний вплив на курс долара.