Ціни на нафту у п’ятницю, 7 березня, зазнали незначних коливань, проте за підсумками тижня очікується найсуттєвіше падіння з жовтня. Причиною цього стали побоювання щодо перспектив попиту на тлі невизначеності в тарифній політиці США, навіть попри плани основних виробників наростити видобуток. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Reuters.
Ф’ючерси на нафту Brent піднялися на 17 центів (0,24%) і досягли 69,63 долара за барель. Контракти на американську нафту WTI додали 12 центів (0,18%), встановившись на рівні 66,48 долара за барель.
Втім, за тиждень Brent втратила 4,9% вартості, що стало найзначнішим спадом із 14 жовтня. WTI також може подешевшати на 4,8%, що є найбільшим тижневим зниженням порівняно з попереднім періодом.
Нафтовий ринок, як і інші, зазнав впливу змін у торговій політиці США – найбільшого споживача нафти у світі.
“Фінансові ринки, схоже, охоплені панікою, і одномісячні відстрочки чи звільнення від імпортних тарифів, запроваджені Трампом, уже не здатні легко заспокоїти ситуацію”, — зазначила Вандана Харі, CEO аналітичної фірми Vanda Insights.
У четвер, 6 березня, президент США Дональд Трамп відклав запровадження 25% мит на більшу частину продукції з Канади та Мексики до 2 квітня. Водночас тарифи на сталь і алюміній залишаться в силі та набудуть чинності, як і планувалося, 12 березня.
Оновлений указ не повністю стосується канадських енергоносіїв, оскільки для них передбачено окремий збір у розмірі 10%.
Самі тарифи розглядаються як стримуючий фактор для економічного розвитку та, відповідно, обмеження зростання попиту на нафту. Водночас невизначеність у політичній сфері уповільнює ухвалення бізнес-рішень, що негативно позначається на економіці.
“Ймовірність зниження цін на нафту зберігається, оскільки очікується, що додаткові обсяги від ОПЕК+ та незалежних виробників суттєво сприятимуть надлишку пропозиції на ринку”, — зазначає аналітичний підрозділ Fitch, BMI.
У середу, 5 березня, ціни на Brent опустилися до найнижчого рівня з грудня 2021 року через зростання запасів нафти в США та рішення ОПЕК+ розширити квоти на видобуток.
Втім, падіння цін дещо сповільнилося, оскільки США розглядають можливість запровадження заходів щодо припинення експорту з Ірану, одного з ключових виробників ОПЕК.