Експерти назвали як мінімум три фактори, які вплинули на дорогоцінний метал.
Ціни на золото зросли більш ніж на 1% і досягли рекордного рівня в четвер, на тлі очікувань щодо зниження процентної ставки Федеральною резервною системою США наступного тижня, після того, як економічні дані вказали на уповільнення економіки країни, пише Reuters.
Спотове золото подорожчало на 1,6% до 2552,63 доларів за унцію станом на 11:40 за східним часом (15:40 за Гринвічем), а ф’ючерси на золото в США зросли на 1,5% до 2581,40 доларів.
Міністерство праці США повідомило, що кількість первинних заявок на допомогу з безробіття зросла на 2000, досягнувши 230 000, що свідчить про ослаблення ринку праці. Тим часом ціни виробників у серпні зросли трохи більше, ніж очікувалося, що відображає підвищення вартості послуг, проте загальна тенденція залишається в межах спаду інфляції.
«Ми наближаємося до періоду з нижчими процентними ставками, що робить золото значно привабливішим… Є ймовірність, що скорочення ставки будуть відбуватися частіше, але в менших розмірах», — зазначив Алекс Ебкаріан, головний операційний директор Allegiance Gold.
Згідно з інструментом CME FedWatch, ринки оцінюють 85% ймовірність зниження процентної ставки ФРС на 25 базисних пунктів на засіданні 17-18 вересня, та 15% ймовірність зниження на 50 базисних пунктів. Золото, яке не приносить прибутку, стає більш привабливою інвестицією за умов зниження процентних ставок.
«Ринок праці продовжує слабшати, і якщо це триватиме, зниження ставок може затягнутися на довший період», — додав Філіп Страйбл, головний ринковий стратег Blue Line Futures.
Незважаючи на зниження інфляції, ймовірність зменшення ставки на 50 базисних пунктів залишається низькою.
На інших ринках паладій подорожчав на 2,3%, досягнувши 1031 долара за унцію, що стало його найвищим рівнем за останні два місяці. Трейдери повідомляють, що метал виграв від короткочасного зростання після заяви президента Росії Володимира Путіна про можливе обмеження експорту урану, титану та нікелю у відповідь на санкції Заходу.
«Путін не згадав паладій, але оскільки він є побічним продуктом видобутку нікелю в Росії, такі обмеження можуть вплинути на обидва метали та посилити дефіцит паладію на ринку», — зазначив Нітеш Шах, стратег з сировинних товарів WisdomTree.
Ціни на срібло зросли на 3,4% до 29,64 долара, а платина подорожчала на 2% до 970,68 долара за унцію.