Не залишились поза увагою і країни ОПЕК, які можуть прийняти важливе рішення.
У понеділок ціни на нафту продовжили зростати на тлі занепокоєння щодо можливого поширення конфлікту з Гази на інші регіони Близького Сходу, що може вплинути на постачання нафти. Підживлення ситуації надало очікування на зниження процентних ставок у США це може покращити економічну ситуацію і підвищили попит на паливо, пише Reuters.
Ф’ючерси на нафту Brent зросли на 56 центів, або 0,7%, до 79,58 доларів за барель на 06:15 за Гринвічем, тоді як ціна ф’ючерсів на нафту WTI у США піднялася на 57 центів, або 0,75%, до 75,40 доларів за барель.
У неділю Хезболла запустила сотні ракет і дронів по Ізраїлю, тоді як ізраїльські військові відповіли ударами по Лівану, залучивши близько 100 реактивних літаків. Це загострення викликає побоювання, що конфлікт у Газі може перерости в регіональне протистояння, залучаючи Іран, який підтримує Хезболлу, та Сполучені Штати — головного союзника Ізраїлю.
Експерти вважають, що геополітичні ризики матимуть значний вплив на нафтовий ринок. Також зазначається, що загроза ескалації з боку Хезболли та Ірану у відповідь на ізраїльські удари може підтримувати ціну нафти WTI.
У п’ятницю обидва основні нафтові індекси піднялися більш ніж на 2% після того, як голова ФРС США Джером Пауелл підтвердив можливість зниження процентних ставок.
Експерти зазначають, що «перспектива пом’якшення монетарної політики позитивно вплинула на товарні ринки». За їхньою інформацією очікується поступове зниження ставок ФРС. Проте, минулого тижня ціни на нафту зазнали падіння через негативні прогнози для основних економік, що вплинуло на попит на паливо.
Нафтотрейдери також уважно стежать за планами Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) та її союзників (ОПЕК+), які планують збільшити видобуток пізніше цього року.