У вівторок ціни на нафту зросли на тлі новин про нові монетарні стимули від головного імпортера Китаю, а також через занепокоєння щодо можливого впливу ескалації конфлікту на Близькому Сході на постачання з ключових регіонів видобутку. Крім того, на ситуацію вплинув потужний ураган, що насувається на США — одного з найбільших світових виробників нафти, пише Reuters.
Листопадові ф’ючерси на нафту Brent піднялися на 69 центів (0,93%) до 74,59 долара за барель станом на 03:30 GMT. Ціни на американську нафту WTI зросли на 74 центи (1,05%) до 71,11 долара за барель.
У понеділок обидва контракти завершили торги зі зниженням, оскільки інвестори висловлювали занепокоєння щодо попиту через слабкі показники ділової активності в єврозоні та триваючі проблеми споживання палива в Китаї.
“Сьогодні WTI виросла після того, як Китай знизив ключові кредитні ставки. Ринок сирої нафти очікує подальших кроків китайської влади для пом’якшення економічного спаду”, — зазначив аналітик ринку IG Тоні Сикамор.
Він також додав, що оголошення про нові заходи дещо зменшить ризики падіння цін на нафту.
Центральний банк Китаю оголосив про масштабні монетарні стимули та підтримку ринку нерухомості, щоб допомогти економіці, яка стикається з дефляційним тиском. Губернатор Пан Гуншен повідомив про зниження резервних вимог для банків на 50 базисних пунктів і подальше зменшення ключових процентних ставок, а нові заходи плануються до кінця року.
Тим часом на Близькому Сході ізраїльські військові завдали авіаударів по об’єктах “Хезболли” в Лівані, що призвело до загибелі 492 людей і змусило тисячі шукати прихисток. Це був найбільш смертоносний день у країні за десятиліття.
Зростаюча напруга між Ізраїлем та підтримуваною Іраном “Хезболлою” підвищила занепокоєння щодо можливої участі виробників нафти з ОПЕК, зокрема Ірану, в конфлікті, зазначили в банку ANZ.
Трейдери також стежать за погодними умовами: ураган, що наближається до узбережжя Мексиканської затоки, може вплинути на нафтовидобувні платформи в регіоні. У понеділок нафтовидобувні компанії США почали евакуацію персоналу з платформ, адже ураган, що насувається, може спричинити серйозні збої у видобутку. Декілька компаній вже призупинили видобуток.