Аналітики розповіли, що стало причиною відновлення цін на чорне золото.
Ф’ючерси на нафту піднялися на один долар під час ранкових торгів у понеділок через наближення потенційного урагану до узбережжя Мексиканської затоки США. Крім того, ринки відновлювалися після спаду, викликаного слабшими, ніж очікувалося, даними про зайнятість у США, оприлюдненими в п’ятницю, пише Reuters.
Ф’ючерси на нафту West Texas Intermediate зросли на 1 долар, або на 1,48%, до 68,67 долара за барель станом на 01:46 за Гринвічем, тоді як ф’ючерси на Brent подорожчали на 99 центів, або на 1,39%, до 72,05 долара за барель.
Аналітики вважають, що зростання частково було викликано прогнозованим ураганом на узбережжі Мексиканської затоки. За даними Національного центру спостереження за ураганами США, погодна система в південно-західній частині Мексиканської затоки може перерости в ураган, перш ніж досягне північно-західного узбережжя. Це важливо, оскільки близько 60% нафтопереробних потужностей США розташовані саме на цьому узбережжі.
Незалежна ринкова аналітикиня Тіна Тенг зазначила, що після минулотижневого розпродажу настрої на ринку дещо покращилися. Нагадаємо, Brent минулого тижня впав на 10%, досягнувши найнижчого рівня з грудня 2021 року, а WTI знизився на 8%, до найнижчого рівня з червня 2023 року.
Аналітики ANZ у своєму звіті пояснюють, що нафта зазнала найбільшого тижневого падіння за останні 11 місяців через погіршення економічних показників. Слабкі дані про зайнятість у США викликали занепокоєння щодо зниження попиту на нафту в цій країні, яка є найбільшим світовим споживачем.
Урядовий звіт про зайнятість показав, що в серпні кількість робочих місць у несільськогосподарському секторі зросла на 142 000, що було нижчим за очікування, а липневий показник був переглянутий до 89 000. Це стало найнижчим зростанням з грудня 2020 року.
Аналітики зазначають, що зниження рівня безробіття вказує на те, що Федеральний резерв, ймовірно, знизить процентні ставки на 25 базисних пунктів цього місяця, а не на півпункту. Низькі процентні ставки зазвичай сприяють зростанню попиту на нафту, стимулюючи економічний розвиток і роблячи нафту дешевшою для власників інших валют. Однак слабкий попит продовжує обмежувати зростання цін.
У свою чергу, маржа нафтопереробки в Азії впала до найнижчого сезонного рівня з 2020 року через слабкий попит з боку найбільших економік. Експорт мазуту до Мексиканської затоки минулого місяця також знизився до найнижчого рівня з січня 2019 року через скорочення маржі переробки.