Ціни на нафту зросли майже на 2% у четвер, продовжуючи відновлення, викликане побоюваннями щодо впливу урагану «Франсін» на видобуток у США. Однак негативні прогнози щодо попиту стримували подальше зростання, пише Reuters.
Ф’ючерси на нафту марки Brent на листопад піднялися на 1,24 долара (1,8%) до 71,85 долара за барель станом на 10:08 GMT. Американські жовтневі ф’ючерси зросли на 1,26 долара (1,9%) до 68,57 долара.
Попереднього дня обидва контракти виросли більш ніж на 2% через закриття офшорних платформ у Мексиканській затоці США та перебої в роботі нафтопереробних заводів через ураган, який вирує на півдні Луїзіани.
«Ураган «Франсін», ймовірно, призвів до зупинки видобутку нафти в США на 1,5 мільйона барелів, що, за нашими оцінками, зменшить видобуток у Мексиканській затоці у вересні приблизно на 50 000 барелів на день», — зазначили аналітики UBS.
У середу офшорний регулятор повідомив, що близько 39% видобутку нафти та майже половина видобутку природного газу в Мексиканській затоці були зупинені. Було евакуйовано 171 виробничу платформу та три бурові установки.
«Цей регіон забезпечує близько 15% видобутку нафти в США, і будь-які перебої можуть призвести до тимчасового скорочення постачань», — зазначила Пріянка Сачдева, старший ринковий аналітик сінгапурської брокерської компанії Phillip Nova.
Однак після завершення шторму ринок звернув увагу на ослаблення попиту. У четвер Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) знизило прогноз зростання попиту на нафту у 2024 році на 70 000 барелів на добу (приблизно на 7,2%), до 900 000 барелів на добу, посилаючись на слабкий попит у Китаї.
Також Управління енергетичної інформації (EIA) повідомило в середу про збільшення запасів нафти в США за всіма напрямками через зростання імпорту сирої нафти та скорочення експорту.