На даний час панують песимістичні настрої, які можуть змінитись вже найближчим часом.
У середу ціни на нафту знизилися, перервавши дводенну виграшну серію на тлі очікуваного зниження процентної ставки Федеральною резервною системою США. Незважаючи на потенційні ризики посилення конфлікту на Близькому Сході, слабкі макроекономічні дані вплинули на попит, пише Reuters.
Листопадові ф’ючерси на нафту марки Brent впали на 45 центів, або 0,6%, до 73,25 долара за барель станом на 4:58 за Гринвічем. Жовтневі ф’ючерси на нафту в США знизилися на 48 центів, або 0,7%, до 70,71 долара за барель.
«Слабкі макроекономічні показники посилюють занепокоєння щодо попиту на нафту. Вперше з 2011 року фінансові менеджери демонструють песимізм. Закінчення піку літнього попиту також негативно впливає на ринкові настрої», — зазначають аналітики ANZ.
Ціни отримали деяку підтримку через можливість ескалації конфлікту на Близькому Сході, що може призвести до перебоїв у виробництві в ключовому нафтовидобувному регіоні після повідомлень про атаку Ізраїлю на бойове угруповання Хезболла в Лівані.
«Інвестори очікують на зниження ставки ФРС, що може стимулювати попит на паливо в США та ослабити долар», — прокоментував Міцуру Мураїсі, аналітик Fujitomi Securities.
Трейдери також очікують, що ФРС знизить процентні ставки на піввідсоткового пункту, що може чинити додатковий тиск на центральний банк.
Хезболла пообіцяла помститися Ізраїлю після вибуху заряджених вибухівкою пейджерів у Лівані, внаслідок чого загинуло щонайменше вісім осіб, а близько 3000, включаючи бойовиків та іранського посла в Бейруті, отримали поранення.
На ринку також зберігається очікування щодо закупівель нафти США для поповнення Стратегічного нафтового резерву (SPR).
Аналітики, опитані Reuters, прогнозують, що запаси сирої нафти минулого тижня знизилися приблизно на 500 000 барелів. Офіційний звіт Управління енергетичної інформації США має бути оприлюднений у середу о 10:30 за східним часом (14:30 за Гринвічем).