На ситуацію впливають рішення країн з ОПЕК+.
Ціни на нафту продовжили знижуватися другий день поспіль на тлі новин про можливе збільшення видобутку Саудівською Аравією та досягнення угоди між фракціями в Лівії, що може відновити частину виробництва сирої нафти, пише Bloomberg.
Ціна нафти марки Brent знизилася до 73 доларів за барель, втративши майже 4% з моменту закриття у вівторок, тоді як West Texas Intermediate торгувалася близько 69 доларів за барель. За повідомленням Financial Times, Саудівська Аравія готова відмовитися від неофіційної цільової ціни на нафту в 100 доларів за барель, прагнучи відновити свою частку ринку.
Представники східної та західної адміністрацій Лівії досягли угоди щодо заходів для врегулювання діяльності центрального банку, що може сприяти відновленню нафтовидобутку в країні, яка є членом ОПЕК, за даними ООН.
Можливе збільшення видобутку в Саудівській Аравії та Лівії відбувається на тлі очікувань найгіршого кварталу для нафти цього року через перспективу додаткових поставок від ОПЕК+ і несприятливі економічні прогнози для Китаю. Попри попередні заходи стимулювання, нафтотрейдери в основному проігнорували їх, але президент Китаю Сі Цзіньпін закликав уряд збільшити бюджетні витрати, що підкреслює занепокоєння Пекіна щодо уповільнення економічного зростання.
Запаси нафти в США минулого тижня скоротилися на 4,5 мільйона барелів, досягнувши найнижчого рівня з квітня 2022 року. Також зменшилися запаси бензину та дистилятів, включаючи дизельне паливо.
Зміцнення долара також вплинуло на ринки нафти та інших товарів, ціни на які прив’язані до долара. У середу курс долара зріс найбільше за останні три місяці, що спричинило зниження апетиту до ризику на ширших ринках.
Тим часом США, Європейський Союз і країни Близького Сходу, такі як Саудівська Аравія і Катар, запропонували тритижневе перемир’я між Ізраїлем і Хезболлою в Лівані, щоб створити умови для переговорів та уникнути подальшої ескалації конфлікту.