Пт. Тра 23rd, 2025

Трамп планує збільшити оборонний бюджет США до рекордного $1 трлн 

Трамп планує збільшити оборонний бюджет США до рекордного $1 трлн 
Дональд Трамп / Фото: Yuri Gripas/Abaca/Bloomberg

Американський президент Дональд Трамп має намір суттєво зменшити фінансування внутрішніх державних програм, водночас підвищивши витрати на оборонну сферу — у проєкті бюджету на 2026 рік передбачено рекордні $1 трильйон на оборону. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Bloomberg.

Згідно з інформацією від представників адміністрації, Трамп у наступному році пропонує спрямувати $557 мільярдів на цивільні програми — це на $163 мільярди менше порівняно з поточним обсягом фінансування.

Замість цього, фінансування національної безпеки планують збільшити до $1,01 трильйона, що на 13% перевищує нинішній показник у $892,3 мільярда.

Попередній варіант бюджету, який отримав назву “урізаний бюджет” через брак конкретики, є початковим способом для нового президента визначити своє бачення ролі та розмірів федеральної влади.

Попри те, що Конгрес майже ніколи не затверджує подібні пропозиції в повному обсязі, саме вони дають старт щорічному бюджетному процесу, який останнім часом нерідко супроводжується політичними суперечками та ризиком часткових зупинок роботи уряду.

Рекордний оборонний бюджет охоплює фінансування протиракетної системи Golden Dome, зведення нових кораблів, оновлення ядерного арсеналу, посилення охорони кордонів, а також підвищення зарплати військовослужбовцям на 3,8%.

У сфері внутрішньої політики Трамп передбачає зниження витрат на 22,6% у порівнянні з планами на 2025 рік.

Скорочення торкнуться екологічних ініціатив, програм з розвитку відновлюваної енергетики, а також заходів, спрямованих на боротьбу з расовою нерівністю.

Особливо суттєве зменшення фінансування передбачається для Агентства з охорони довкілля та Міністерства енергетики. Крім того, Трамп планує скасувати $15 мільярдів із закону про інфраструктуру, ухваленого за Байдена, які були передбачені на підтримку зеленої енергетики.

Скорочення охоплюють також фінансування міжнародної допомоги, а також ініціатив, пов’язаних із різноманіттям і соціальною інклюзією. Зокрема, планується урізати бюджет Національного наукового фонду на $5,2 мільярда та скасувати низку грантів, що їх надає Національне управління з вивчення океанів і атмосфери (NOAA).

Федеральні гранти для окремих штатів або скасують, або об’єднають, а також передбачені масштабні скорочення у фінансуванні Міністерства освіти (яке Трамп прагне взагалі ліквідувати), Національного інституту здоров’я та Міністерства житлового будівництва і розвитку міст.

До списку повністю закритих установ входять Інститут миру США, Агентство з розвитку бізнесу меншин і Фонд підтримки фінансових установ для місцевих громад.

Поки що неясно, яким буде ставлення Трампа до програм соціального забезпечення, що становлять основну частку федеральних витрат. Хоча він запевняє, що не буде скорочувати виплати, президент планує активну боротьбу з шахрайством у цій системі. У той же час деякі республіканці виступають за зменшення фінансування Medicaid, аби покрити витрати на подальше продовження податкових пільг, яких прагне Трамп.

Також Досі незрозуміло, які саме економічні прогнози враховано у проєкті бюджету, а також яку суму надходжень від мит адміністрація очікує отримати на тлі непростих торговельних перемовин.

Related Post