Сб. Бер 15th, 2025

Трамп хоче скасувати закон про субсидії на виробництво чипів на $52,7 млрд

Трамп хоче скасувати закон про субсидії на виробництво чипів на $52,7 млрд
Виробництво чипів / Фото: semiconductorforu.com

Президент США Дональд Трамп заявив, що американський Конгрес повинен скасувати ухвалений у 2022 році двопартійний закон, який передбачає виділення $52,7 млрд субсидій на виробництво напівпровідникових чипів, та спрямувати ці фінансові ресурси на скорочення державного боргу. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Reuters.

“Ваш закон про чипи — це жахливий, просто жахливий закон. Ми даємо сотні мільярдів доларів, і це нічого не означає. Вони беруть наші гроші і не витрачають їх”, — заявив Трамп, виступаючи в Конгресі. “Вам потрібно скасувати цей закон, а залишок коштів, пане Спікере, спрямувати на зменшення державного боргу”.

У серпні 2022 року президент Джо Байден підписав Закон про чипи та науку (CHIPS and Science Act), який передбачає $39 мільярдів субсидій на розвиток виробництва напівпровідників і суміжних компонентів у США, а також надає державні кредитні гарантії на суму $75 мільярдів.

Ці висловлювання стали найрізкішою критикою закону про чипи з боку Трампа. Він заявив: “Нам не потрібно виділяти їм гроші” та зазначив, що замість державних субсидій достатньо скасувати нові мита, щоб залучити виробників.

Міністр торгівлі Говард Латнік схвально оцінював цю програму, проте раніше наголошував на намірі переглянути рішення про надання грантів, ухвалені за президентства Байдена.

Попередня міністерка торгівлі Джина Раймондо за часів президентства Байдена змогла переконати п’ять найбільших світових виробників напівпровідників збудувати заводи в США завдяки державним грантам. Це мало на меті знизити загрози для національної безпеки, пов’язані з імпортом чипів.

У завершальні тижні роботи адміністрації Байдена Міністерство торгівлі схвалило субсидії на суму понад $33 мільярди. Зокрема, $4,745 мільярда отримала південнокорейська Samsung, до $7,86 мільярда було виділено Intel, $6,6 мільярда – тайванській TSMC, а $6,1 мільярда – компанії Micron.

Related Post