Американські та європейські компанії переорієнтовують замовлення та розглядають можливість підвищення цін, тоді як китайські виробники шукають нових клієнтів через заяви Трампа про введення нових мит. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Bloomberg.
Навіть сам факт загрози запровадження мит створює хаос у бізнес-середовищі, що робить глобальну торговельну систему більш уразливою до перебоїв, збільшує витрати та посилює її нестабільність.
Згідно з дослідженням Oxford Economics, 65% опитаних вважають, що головним ризиком для світової економіки у найближчі два роки є глобальна торговельна війна. При цьому 38% респондентів відзначили загрозу конфлікту між Росією та НАТО, а 14% звернули увагу на можливе протистояння Китаю і Тайваню.
Зазначається, що деякі компанії, діють на випередження, оформлюючи замовлення заздалегідь. Інші зосереджуються на пошуку нових постачальників або, якщо це нереально, переглядають існуючі домовленості.
Відновлення після стресу пов’язане зі значними витратами, такими як збільшення запасів, дорожча термінова доставка або співпраця з ненадійними партнерами. На думку підприємців, це призведе до зниження прибутків і скорочення витрат в інших сферах, але в підсумку всі ці витрати ляжуть на плечі споживачів.
Складність полягає в тому, що навіть при вжитті всіх можливих заходів обережності немає впевненості, що стратегії, які дозволили окремим компаніям пережити першу торгову війну Трампа, будуть ефективними й зараз. Це зумовлено тим, що цього разу його увага спрямована як на союзників, так і на опонентів.
У китайських портах за два тижні після виборів зафіксовано суттєве зростання контейнерообігу, яке ще більше посилилося, досягнувши майже 30% у другий тиждень грудня.
Кількість міжнародних вантажних авіарейсів зростала щотижня щонайменше на третину, починаючи з середини жовтня, і економісти прогнозують, що ця тенденція триватиме через поспіх клієнтів із відправленням замовлень.