Світовий банк скоригував глобальну межу бідності, встановивши її на рівні $3 на день на одну особу. Водночас, згідно з даними Опендатабот, кожен третій український пенсіонер отримує пенсію в розмірі 3 340 грн, що еквівалентно $80 на місяць або $2,6 на день. Загалом таких людей понад 3 мільйони. Про це пише forex.ua з посиланням на “Інформатор”.
Межа бідності від Світового банку
Попереднє значення у $2,15 було розраховане на основі показників паритету купівельної спроможності (ПКС) країн за 2017 рік. Згідно з поясненням Світового банку, ПКС застосовуються для переведення різних валют у спільну одиницю з урахуванням відмінностей у рівні цін між державами. Оновлення цих показників спричинило перегляд визначення самого терміна “межа бідності”.
Оновлення межі бідності враховує останні досягнення у вимірюванні рівня добробуту в країнах із низькими доходами, зазначили в організації. Зокрема, у таких державах почали збирати більш точні дані щодо вартості основних товарів, зокрема продуктів харчування, одягу та житла.
Цей показник допомагає оцінити кількість людей, які перебувають у крайній нужді. За новими розрахунками, у 2022 році таких осіб було приблизно 838 мільйонів, що становить 10,5% світового населення. Підвищення межі до $3, а також інші методологічні коригування збільшили цю оцінку на 125 мільйонів.
Рівень добробуту українських пенсіонерів
На початок квітня 2025 року в Україні нараховується 10 331 375 пенсіонерів, повідомляє Опендатабот. Це на 177 тисяч осіб менше, ніж у квітні 2024 року. Після щорічної індексації середня пенсія зросла до 6 341 грн (приблизно $152), що на 10% більше у гривневому еквіваленті порівняно з минулим роком. Однак, з урахуванням інфляції на рівні 14,6%, реальна купівельна спроможність пенсійних виплат фактично знизилася.
Приблизно третина українських пенсіонерів отримує щомісячну виплату у розмірі 3 340 грн ($80), що охоплює понад 3 мільйони осіб. Завдяки індексації кількість громадян із пенсією меншою за 3 000 грн скоротилася майже у 7 разів. Наразі таких пенсіонерів налічується 398 тисяч, що становить 3,9% від загальної кількості.