Нд. Гру 8th, 2024

Світові ціни на нафту падають: названо причини

Світові ціни на нафту падають: названо причини
Видобуток нафти / Фото: pixabay

У понеділок, 11 листопада, ціни на нафту продовжили знижуватися, оскільки зменшилася загроза перебоїв у постачанні через шторм у Сполучених Штатах. Крім того, інвестори залишилися розчарованими планом стимулювання економіки Китаю. Про це пише forex.ua з посиланням на Reuters.

На 03:40 за Гринвічем ф’ючерси на нафту марки Brent знизилися на 31 цент (0,4%) до $73,56 за барель, а ф’ючерси на американську нафту WTI впали на 38 центів (0,5%) до $70 за барель.

У п’ятницю обидва показники зменшилися більш ніж на 2%.

Пакет стимулюючих заходів, оголошений Пекіном у п’ятницю на засіданні постійного комітету Всекитайських зборів народних представників, не виправдав ринкових очікувань, зазначив аналітик IG Тоні Сикамор у своїй записці. Він додав, що, на його думку, цей пакет вказує лише на помірне стимулювання в галузі житлового будівництва та споживання.

Аналітики ANZ зазначили, що брак прямого фіскального стимулювання свідчить про те, що китайські керівники зберегли можливість оцінити вплив заходів, які може вжити наступна адміністрація США.

“Тепер ринок перенесе фокус на засідання Політбюро й Центральну економічну робочу конференцію у грудні, де ми очікуємо, що буде оголошено більше антициклічних заходів, спрямованих на споживання”, — додали вони в записці.

Споживання нафти в Китаї, який тривалий час був основним рушієм зростання світового попиту, у 2024 році майже не зросло. Це пов’язано з уповільненням економічного зростання, скороченням використання бензину через швидке поширення електромобілів, а також заміною дизельного пального на скраплений природний газ для вантажного транспорту.

Ціни на нафту також знизилися після того, як ослабли побоювання щодо перебоїв у постачанні, спричинених штормом “Рафаель” у Мексиканській затоці США.

Згідно з даними офшорного енергетичного регулятора, в неділю понад чверть видобутку нафти та 16% видобутку природного газу в Мексиканській затоці залишалися у режимі автономної роботи.

Shell та Chevron повідомили в неділю, що планують розпочати повернення персоналу на свої платформи в Мексиканській затоці для відновлення роботи.

Аналітики зазначають, що невизначеність щодо політики новообраного президента США Дональда Трампа кидає тінь на перспективи світової економіки. Водночас очікування, що він може посилити санкції проти країн ОПЕК, таких як Іран та Венесуела, і зменшити обсяги постачання нафти на світовий ринок, частково сприяли нещодавньому зростанню цін на нафту більш ніж на 1% за тиждень.

На ринках нафти також спостерігається підтримка завдяки стабільному попиту з боку американських нафтопереробних підприємств. За словами керівників і галузевих експертів, очікується, що вони працюватимуть на понад 90% своїх переробних потужностей для сирої нафти, зважаючи на низькі запаси та зростаючий попит на бензин і дизельне пальне.

Related Post