Пт. Чер 13th, 2025

Світові акції дорожчають на тлі очікувань прогресу в торгових переговорах між США та Китаєм

Світові акції дорожчають на тлі очікувань прогресу в торгових переговорах між США та Китаєм
Ілюстративне фото / Джерело: Issei Kato/reuters

У вівторок, 10 червня, глобальні фондові ринки продемонстрували зростання, а долар незначно укріпився на фоні очікувань другого раунду перемовин між США та Китаєм. З’явилися стримані ознаки того, що напруженість між двома провідними економіками світу може поступово зменшуватися. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Reuters.

Європейські ф’ючерси на індекси EUROSTOXX 50 та FTSE зросли приблизно на 0,1%, слідуючи за азійськими ринками. Аналогічну тенденцію показали й американські ф’ючерси на Nasdaq і S&P 500, сигналізуючи про позитивний старт торгів у США.

Глава США Дональд Трамп висловив схвальну оцінку щодо переговорного процесу, який завершився у понеділок увечері та мав продовжитися у вівторок. До другого етапу перемов приєдналися міністр фінансів Скотт Бессент, міністр торгівлі Говард Латнік та торговий представник Джеймісон Грір, які провели зустріч із китайськими посадовцями.

Будь-який поступ у перемовинах може позитивно позначитися на ринках, оскільки попередні суперечливі рішення Трампа щодо мит та ескалація напруженості між США і Китаєм завдали удару по обох економіках, порушили ланцюги постачання та створили ризики для глобального економічного зростання.

В Азії фондові ринки також продемонстрували зростання — широкий індекс акцій Азіатсько-Тихоокеанського регіону MSCI (без урахування Японії) піднявся на 0,7%, досягнувши найвищого показника з січня 2022 року.

“Попри оптимізм інвесторів щодо торговельної політики, це не означає, що всі мита буде скасовано”, — підкреслив Йонас Ґолтерман, заступник головного економіста ринку в Capital Economics. На його думку, США, ймовірно, утримають мита на китайські товари на рівні приблизно 40%, а загальний 10% тариф на імпорт, швидше за все, залишиться чинним.

У Токіо зосередили увагу на заходах, які японський уряд розглядає для стабілізації коливань ринку державних облігацій (JGB). Міністр фінансів Кацуно́бу Като зазначив, що ведуться дискусії щодо стимулювання внутрішнього попиту на ці цінні папери.

Доходність 10-річних японських облігацій опустилася на 0,01%, досягнувши 1,46%, а 30-річних — зменшилася на 0,03%, склавши 2,88%. Минулого місяця прибутковість довгострокових облігацій досягла рекордних значень через зниження інтересу з боку традиційних інвесторів, зокрема страхових компаній, а також побоювання щодо зростання світового боргу.

“Волатильність у довгостроковому сегменті викликана дисбалансом між попитом і пропозицією, що виник після початку нормалізації балансу Банку Японії”, — зазначив Джастін Генг, стратег HSBC із процентних ставок для Азійсько-Тихоокеанського регіону.

На валютному ринку долар намагався оговтатися після падіння, що відбулося у понеділок, 9 червня. Він зміцнився проти єни на 0,19%, досягнувши рівня 144,83. Євро знизився на 0,17% до $1,14, а британський фунт втратив 0,07%, опустившись до $1,3537.

Невизначеність у торговельній політиці Трампа та занепокоєння щодо зростання держборгу США підірвали довіру інвесторів до американських активів, що спричинило ослаблення долара, який з початку року вже втратив понад 8%.

Related Post