Український уряд у своєму листі про наміри до керівництва МВФ заявив про готовність переглянути спрощену систему оподаткування. Також планується підвищення ставок податку на доходи громадян і надання Податковій службі доступу до банківської таємниці. Про це пише forex.ua з посиланням на “РБК-Україна”.
“Ми плануємо провести комплексну реформу системи спрощеного оподаткування (ССО) з метою обмеження сфери її застосування та можливостей для зловживань”, – зазначається в документі.
Метою реформи ССО стане зменшення можливостей для середнього та великого бізнесу легально уникати сплати податків або приховувати реальні обсяги продажу товарів і послуг.
Також реформа скоротить економічну вигоду від використання спрощеної системи оподаткування та її застосування в трудових відносинах.
“Зокрема, не пізніше початку 2027 року ми почнемо реалізовувати заходи, які обмежать можливість повернення суб’єктів підприємництва до використання ССО після переходу на загальну систему оподаткування, переглянуть підходи до визначення та індексації порогових значень ССО, звузять коло осіб, які можуть використовувати ССО, за рахунок виключення окремих видів діяльності”, – зазначили в уряді.
Крім того, заплановано збільшення податкового навантаження на громадян шляхом запровадження прогресивної шкали. У листі зазначається, що в майбутньому будуть розглядатися реформи, покликані зробити систему оподаткування більш справедливою, зокрема через запровадження прогресивнішої ставки ПДФО.
Впровадження реформ ПДФО та спрощеної системи оподаткування залежатиме від проведення адміністративних змін, зокрема від посилення захисту податкових даних у системах Державної податкової служби, відповідно до положень Національної стратегії доходів.
Також у Меморандумі зазначається, що Мінфін спільно з НБУ має розглянути можливість розширення підстав для позасудового доступу податкових органів до даних про надходження коштів на банківські рахунки платників податків.
Оновлений Меморандум із МВФ підписали президент України Володимир Зеленський, прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр фінансів Сергій Марченко та очільник Нацбанку Андрій Пишний. У ньому закріплені добровільні зобов’язання української влади виконати певні дії.