Минуло три роки від початку повномасштабного вторгнення, і загальні витрати на відновлення та реконструкцію України наразі оцінюються у 524 мільярди доларів на наступні десять років. Ця сума у 2,8 рази перевищує прогнозований номінальний ВВП України за 2024 рік. Такі дані наводять уряд України, Світовий банк, Європейська комісія та ООН, пише forex.ua з посиланням на “Економічну правду”.
Згідно з оцінкою RDNA4, що враховує втрати з 24 лютого 2022 року до 31 грудня 2024 року, прямі збитки в Україні наразі складають 176 мільярдів доларів, тоді як у лютневому звіті RDNA3 за 2024 рік ця сума становила 152 мільярди доларів.
Повідомляється, що найбільших збитків зазнали сфери житлового фонду, транспорту, енергетики, торгівлі, промисловості та освіти.
За актуальними оцінками, пошкодження або руйнування зазнали 13% усього житлового фонду, що вплинуло на більш ніж 2,5 мільйона домогосподарств.
Кількість пошкоджених або зруйнованих об’єктів в енергетичному секторі зросла на 70% у порівнянні з попередніми даними. Це стосується інфраструктури виробництва, передачі, розподілу електроенергії та систем централізованого теплопостачання.
Близько 72% від загальних збитків припадає на області, розташовані поблизу лінії фронту — Донецьку, Харківську, Луганську, Запорізьку, Херсонську та Київську.
Найбільші потреби у відновленні припадають на житловий сектор — майже 84 млрд доларів із загальної суми довгострокових витрат. На другому місці — транспортна сфера з показником близько 78 млрд доларів, за нею йдуть енергетика та добувна промисловість (близько 68 млрд доларів), торгівля й промисловість (понад 64 млрд доларів) та сільське господарство (більше 55 млрд доларів). Лише витрати на розчищення та утилізацію сміття у всіх секторах складають майже 13 млрд доларів.