Адміністрація президента США Дональда Трампа переглянула обсяг загальної допомоги, яку Україна отримала від початку повномасштабної війни з РФ, зменшивши попередню оцінку з $300 мільярдів до приблизно $100 мільярдів. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Bloomberg.
Як повідомляють джерела видання, це відбулося після чергового раунду перемовин, що пройшов у Вашингтоні минулого тижня.
Подібна оцінка з боку США майже збігається з розрахунками української сторони, яка раніше повідомляла про отримання допомоги на суму понад $90 мільярдів.
Зазначається, що команда Трампа чинить тиск на Україну, намагаючись досягти домовленості щодо участі у прибутках від майбутніх інвестиційних проєктів, зокрема пов’язаних із видобутком корисних копалин та розвитком інфраструктури.
США розглядають цю угоду як спосіб компенсувати десятки мільярдів доларів, витрачених на озброєння та іншу підтримку, яку було надано країні з початку повномасштабного вторгнення Росії понад три роки тому, за каденції тодішнього президента Джо Байдена.
Ця угода забезпечить Сполученим Штатам пріоритетне право на отримання прибутку, що надходитиме до спеціального фонду відновлення, який перебуватиме під контролем Вашингтона. Водночас Київ наполягає на вигідніших умовах і не погоджується вважати попередню допомогу США борговим зобов’язанням.
Як повідомляють джерела агентства, адміністрація Трампа досі не поспішає брати на себе зобов’язання щодо майбутніх вкладень у фонд — це питання є одним із головних для Києва в рамках подібної угоди, проте його вирішення наразі відкладено на подальші переговори.
Вона й далі наполягає, щоб фінансування США для України в період війни розцінювалося як внесок Вашингтона у спільний фонд, повідомляють джерела Bloomberg.