Пт. Чер 13th, 2025

США та Китай досягли рамкової угоди для зменшення торгової напруги: подробиці

США та Китай досягли рамкової угоди для зменшення торгової напруги: подробиці
Прапори США та Китаю / Джерело: скриншот з відео

США та Китай досягли домовленості щодо рамкової угоди, яка покликана відновити торгівельне перемир’я та призвести до скасування китайських обмежень на експорт рідкоземельних елементів. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Reuters.

Після двох днів інтенсивних перемовин у Лондоні міністр торгівлі США Говард Лутнік повідомив представникам ЗМІ, що нова рамкова угода деталізує попереднє порозуміння, досягнуте минулого місяця в Женеві. Тоді сторони — США і Китай — зійшлися на думці про необхідність зниження взаємних тарифів, які на той момент сягнули критично високих значень у кількасот відсотків.

Проте угода, досягнута в Женеві, натрапила на перешкоди: Китай не припинив обмеження на вивезення стратегічно важливих мінералів. У відповідь адміністрація Дональда Трампа запровадила власні експортні обмеження, включаючи заборону на поставки до Китаю програмного забезпечення для проєктування мікрочипів, авіаційної техніки та іншої продукції.

За словами Лутніка, угода, укладена в Лондоні, передбачає часткове скасування останніх експортних обмежень з боку США, однак він утримався від розголошення конкретних деталей.

“Ми досягли рамкової угоди для реалізації домовленостей із Женеви та телефонної розмови між двома президентами”, – повідомив Лутнік. – “Тепер ми маємо повернутися до президента Трампа, щоб він її схвалив. Китайська сторона зробить те саме зі Сі Цзіньпіном. Якщо обидва погодяться – ми почнемо реалізацію”.

Під час окремого брифінгу заступник міністра торгівлі КНР Лі Ченган також підтвердив, що обом сторонам вдалося досягти попередньої домовленості, яка тепер потребує схвалення від лідерів двох держав.

Попри те, що ця угода може запобігти повному провалу женевських домовленостей, які опинилися під загрозою через взаємні експортні обмеження, вона практично не впливає на основні суперечності — зокрема, односторонні мита, запроваджені адміністрацією Трампа, а також постійну критику США на адресу китайської моделі державного економічного розвитку, орієнтованої на експорт.

Як зазначив Джош Ліпскі, старший директор Центру геоекономіки при Атлантичній раді у Вашингтоні, під час переговорів у Женеві сторони по-різному інтерпретували умови угоди, тож зараз необхідно чітко визначити обов’язки кожної зі сторін.

“Вони знову повернулися до початку, але це все ж краще, ніж повний нуль”, — зауважив він.

Сторони повинні досягти більш розгорнутої угоди до 10 серпня, інакше на них очікує новий раунд підвищення мит: у США ставки зростуть з близько 30% до 145%, а в Китаї — з 10% до 125%.

Related Post