Експерти платформи OLX Нерухомість дослідили ціни на однокімнатні квартири в обласних центрах України та зіставили їх із середнім рівнем зарплат у цих містах. Так, згідно з підрахунками, щоб купити житло на вторинному ринку, українцю доведеться відкладати всю свою зарплату протягом приблизно 5–7 років. Про це пише forex.ua з посиланням на “24 Канал”.
Найдешевше жило знаходиться в містах, розташованих поблизу зони бойових дій — зокрема, в Херсоні, Запоріжжі, Миколаєві та Сумах. Вартість нерухомості там залишається найнижчою в Україні, що пов’язано з активними обстрілами та напруженою ситуацією в регіоні у цілому.
У яких містах найдешевші ціни на квартири
За нинішньої ситуації для придбання квартири в Херсоні достатньо відкладати зарплату менше двох років. Також:
- у Запоріжжі – майже 3 роки;
- у Миколаєві – 3,35 року;
- в Сумах – 3,38 року.
У Дніпрі та Харкові, де до початку повномасштабної війни ринок нерухомості був добре розвинений, на купівлю однокімнатної квартири доведеться збирати майже чотири роки, відкладаючи всю заробітну плату.
Серед міст із відносно доступним житлом можна виокремити Кропивницький, Полтаву й Чернігів. Із західного регіону до цього переліку входить Хмельницький.
Де в Україні найменш доступне житло
Найдорожче житло – у столиці: на однокімнатну квартиру в Києві доведеться збирати майже 10 років. Близька ситуація й у Вінниці та Львові, де на придбання власного помешкання потрібно відкладати зарплату протягом 8 та 7,4 року відповідно.
В Ужгороді, який лідирує за вартістю оренди однокімнатних квартир, на придбання такого житла потрібно приблизно шість років. Як свідчать дані OLX Роботи, середній рівень заробітної плати в місті майже дорівнює львівському та перевищує вінницький, тоді як ціни на нерухомість – нижчі.