Сб. Чер 14th, 2025

Шмигаль заявив, що Україна розраховує приєднатися до “клубу багатих країн” ОЕСР у 2026 році

Шмигаль заявив, що Україна розраховує приєднатися до "клубу багатих країн" ОЕСР у 2026 році
Денис Шмигаль. Фото: kmu.gov.ua

Україна має намір стати членом Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) вже у наступному році. Про це під час міністерського засідання Ради ОЕСР заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, пише forex.ua з посиланням на liga.net.

Він зазначив, що, незважаючи на повномасштабну війну, Україна продовжує впроваджувати структурні реформи, вдосконалювати регуляторні механізми відповідно до міжнародних стандартів, створювати сприятливі умови для інвесторів та узгоджувати національне законодавство з європейськими нормами.

“Ми досягли вагомих результатів у боротьбі з корупцією. Створили і запустили в роботу антикорупційну інфраструктуру, практично імплементували Державну антикорупційну програму, яка на 80% відповідає критеріям ОЕСР”, — сказав прем’єр.

Шмигаль підкреслив сприятливий вплив цифрових технологій на державне управління. Як приклади він навів Єдиний державний вебпортал відкритих даних, систему електронних закупівель Prozorro та цифрову платформу DREAM, що сприяє прозорому процесу відновлення.

“Ми проводимо всеосяжну дерегуляцію. Зокрема, вже скасували до 2 тисяч регуляторних інструментів в різних сферах економіки, усунули бюрократичні бар’єри для роботи бізнесу, наблизили низку правових актів до європейських стандартів”, — зазначив Шмигаль.

Прем’єр підкреслив, що Україна демонструє значний прогрес у впровадженні стандартів ОЕСР щодо приватизації та корпоратизації. Він також додав, що відкриті аукціони з продажу державних активів у минулому році сприяли середньому збільшенню їхньої вартості у 1,5 раза, а бюджетні надходження перевищили заплановані показники в 2,5 раза.

“В результаті наших реформ досвід повсякденної корупції українців за останні роки знизився з 70% до 15%. Це показник, що змінює парадигму розвитку держави з пострадянської на європейську”, — наголосив глава уряду.

Програма співпраці України з ОЕСР розпочалася ще два роки тому. За цей період було проведено 23 спільні ініціативи, а країна приєдналася до восьми правових механізмів організації.

ОЕСР виникла у 1961 році, ґрунтуючись на діяльності структури, яка з 1948 року сприяла відновленню Європи після війни завдяки фінансуванню з боку США за програмою “плану Маршалла”. Нині організація зосереджена на підтримці розвитку своїх членів.

Свого часу до складу організації входили лише найпотужніші економіки світу, що сприяло появі її неофіційної назви — “клуб багатих країн”. Нині об’єднання налічує 38 держав, серед яких переважають країни Європейського Союзу, а також США, Австралія, Південна Корея, Японія тощо. Водночас організація планує розширення, приймаючи нових учасників. Її штаб-квартира розташована в Парижі.

ОЕСР активно взаємодіє з країнами, які не входять до її складу, реалізуючи спеціалізовані програми та беручи участь у міжнародних ініціативах.

Related Post