Російський експорт нафти незначно скоротився у лютому після запровадження нового пакету санкцій США, водночас вартість російської нафти знизилася. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Bloomberg.
У лютому російські компанії експортували 7,28 мільйона барелів нафти та нафтопродуктів щодня, що лише на 100 тисяч барелів менше порівняно з січнем.
На початку січня США ввели найсуворіші на той час обмеження щодо російського нафтового сектору.
Сполучені Штати включили до санкційного списку кілька танкерів, трейдерів, російських страхових компаній, а також двох великих виробників — “Газпром Нафту” та “Сургутнафтогаз”. Для цих компаній перехідний період закінчився 27 лютого.
“Після нетривалого періоду нестабільності експортні обсяги здебільшого відновилися”, — повідомляє IEA. “Збільшення фрахтових ставок, викликане скороченням доступності суден після введення санкцій проти 183 танкерів, призвело до здешевлення російської нафти”.
За даними IEA, у лютому середньозважена вартість російської нафти знизилася на $6,91, досягнувши рівня $61,09 за барель.
Ціна нафти, відвантаженої з балтійського порту Приморськ на умовах FOB (без урахування витрат на транспортування та страхування), впала до $59,88 за барель, що нижче за встановлений країнами G7 ліміт, спрямований на обмеження нафтових доходів російського бюджету.
На час оприлюднення звіту вартість Urals FOB Baltic знизилася ще більше, наблизившись до $55 за барель.
За даними IEA, “зниження цін стимулювало перехід на несанкційні танкери та послуги неросійських страхових компаній”. Однак, це також спричинило скорочення експортних доходів на $2,4 мільярда, досягнувши у лютому $13,3 мільярда.
Сукупний обсяг експорту нафти досяг 4,61 мільйона барелів сирої нафти на добу, що на 90 тисяч барелів більше, ніж у січні. Водночас постачання нафтопродуктів знизилося на 190 тисяч барелів, опустившись до 2,67 мільйона барелів на добу. Основною причиною цього стали удари українських дронів по російських нафтопереробних заводах.
За підрахунками агентства, у лютому видобуток сирої нафти в Росії становив 9,12 мільйона барелів на добу, що на 80 тисяч барелів менше, ніж у січні. Водночас цей показник перевищує квоту країни в межах угоди ОПЕК+ на цей місяць приблизно на 150 тисяч барелів.