Нд. Лис 3rd, 2024

S&P Global передбачає низку дефолтів через високі витрати на обслуговування боргу

S&P Global передбачає низку дефолтів через високі витрати на обслуговування боргу
Дефолт / Фото: freepik

Згідно зі звітом S&P Global, країни витрачають у середньому близько 20% доходів на виплату відсотків за боргами. Такий рівень витрат призводить до підвищення ризику дефолту за боргом в іноземній валюті. Основними причинами цього є зростання інфляції, девальвація національних валют, шокові умови торгівлі та значна частка державного боргу, номінованого в іноземній валюті.

«Більшість суверенних дефолтів за іноземною валютою у період 2000–2023 років були спричинені слабкими інституційними та фіскальними факторами, а також структурою боргу», — зазначила аналітик S&P Global Джулія Філокка.

Вона підкреслила, що універсального індикатора, який би точно прогнозував ймовірність дефолту, не існує.

Країни з великими чистими зовнішніми зобов’язаннями — коли сукупний борг державного та приватного секторів перед іноземними кредиторами перевищує активи резидентів за кордоном — мають більшу ймовірність дефолту. Водночас країни, які є чистими зовнішніми кредиторами, стикаються з таким ризиком значно рідше.

S&P зазначає, що держави з зовнішніми фінансовими дисбалансами, такі як Кіпр, Гренада та Греція, часто мають значно більші валові потреби у зовнішньому фінансуванні, ніж їхні надходження за поточними рахунками та валютні резерви. Це підвищує ймовірність виникнення дефолту.

Цей звіт підкреслює, що для країн із високими борговими зобов’язаннями в іноземній валюті ключовим завданням залишається управління зовнішніми ризиками та підтримка макроекономічної стабільності.

Related Post