Нд. Гру 8th, 2024

Ринок нафти стабілізується на тлі можливого припинення вогню на Близькому Сході

Ринок нафти стабілізується на тлі можливого припинення вогню на Близькому Сході
Видобуток нафти / Фото: pexels

На початку торгів у вівторок, 26 листопада, ціни на нафту зросли після зниження, яке спостерігалося на попередній сесії. Інвестори аналізували можливість перемир’я між Ізраїлем і “Хезболлою”, що позначилося на ризиковій премії на нафтовому ринку. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Reuters.

Вартість нафти марки Brent піднялася на 29 центів (0,4%) і досягла 73,2 долара за барель, тоді як ціна ф’ючерсів на американську нафту WTI зросла на 26 центів (0,38%), склавши 69,2 долара за барель.

У понеділок ціни на обидва сорти нафти впали на 2 долари за барель через інформацію про можливе завершення конфлікту між Ліваном і Ізраїлем, що викликало хвилю розпродажів сирої нафти.

Старший аналітик ринків Пріянка Сачдева з Phillip Nova зазначила, що реакція ринку на новини про перемир’я була “надмірною”.

Хоча ця новина зменшила занепокоєння щодо можливих перебоїв у постачанні на Близькому Сході, конфлікт між Ізраїлем і ХАМАС цього року “фактично не спричинив значних збоїв, які могли б виправдати воєнні премії”, — зазначила Сачдева.

Аналітики ANZ вважають, що припинення вогню в Лівані знижує ймовірність того, що нова адміністрація США введе жорсткі санкції проти експорту іранської нафти.

Якщо адміністрація новообраного президента Дональда Трампа відновить політику максимального тиску на Тегеран, це може скоротити іранський експорт на 1 мільйон барелів на добу, зазначають аналітики. Такий крок суттєво вплине на глобальні поставки сирої нафти.

Тим часом напруження між Росією, великим виробником нафти, і Україною цього місяця зросло після того, як президент США Джо Байден дозволив використовувати американську зброю для завдання ударів по території РФ.

Крім того, як повідомив Reuters міністр енергетики Азербайджану Парвіз Шахбазов, ОПЕК+ може залишити чинні обмеження на видобуток нафти з 1 січня. Цю можливість розглядатимуть на засіданні в неділю, оскільки через занепокоєння попитом раніше вже відклали збільшення обсягів видобутку.

У понеділок Дональд Трамп заявив, що планує підписати указ про введення 25% мита на товари, що імпортуються до США з Мексики та Канади. Наразі не уточнюється, чи стосуватиметься це рішення сирої нафти.

Канада експортує до США близько 4 мільйонів барелів нафти щодня. Експерти вважають, що запровадження мита на канадську нафту малоймовірне, оскільки її заміна технічно ускладнена через відмінність від американських сортів.

“Політика Трампа поки що лише план… Що насправді відбувається на цьому фронті, поки невідомо”, — зазначив Сачдева з компанії “Філіп Нов”.

Тим часом ринки уважно стежать за планами Трампа щодо збільшення видобутку нафти у США, що у 2022–2024 роках залишався близьким до рекордних рівнів, компенсуючи перебої в постачанні, спричинені санкціями та геополітичними кризами.

Related Post