Танкери завантажуються в різних портах, але складнощі змушують шукати інші шляхи.
Обсяги експорту нафти з росії впали до найнижчого рівня за останній рік, пише Bloomberg.
Падіння поглибилось на тлі максимумів, які були досягнуті в квітні поточного року. Це скорочення вже четверте поспіль. Експерти видання пов’язують його з дотриманням росією цільового показника видобутку ОПЕК+. Також вони не відкидають можливого поновлення переробки сирої нафти на території росії.
Москва і надалі планує скорочуватиме видобуток в цьому році і протягом 2025 року. Це дозволить компенсувати перевищення квоти, яка була встановлена на початку 2024 року.
Обсяги роботи НПЗ росії наближаються до своїх максимумів. В черговий раз Україна вразила НПЗ в Туапсе. Безпілотник вдарив по заводу, спричинив пожежу, але не зупинив його.
Крім того, було зафіксовано складнощі з завантаженням танкерів в портах. За минулий тиждень тільки 1 танкер вийшов з порту усть-луга. Ще три судна перевантажили свою продукцію на інші танкери. Це свідчить про складнощі в технічному обслуговуванні портів потоків. Експорт нафти з портів в Балтійському морі скоротився до 1 млн барелів в день. Цей показник нижчий за показник експорту, зафіксований в грудні 2022 року. Однак падіння експорту з Балтики було компенсовано постачанням нафти через інші термінали.
Зменшення експорту пояснюється санкціями України. Нафтопроводом «Дружба» перестали прокачувати нафту від компанії Лукойл. Російська компанія збирається спрямувати свою нафту через інші нафтопроводи і термінали, щоб налагодити постачання в Угорщину і Словаччину. Загалом Лукойл збирається переспрямовувати потік у 90 тисяч барелів на день.
Загалом до 28 липня росії вдалось завантажити і відправити з портів 21,78 млн барелів сирої нафти за тиждень. Обсяг збільшився з 21,24 млн барелів на 29 судах порівняно з позаминулим тижнем.
Експерти видання вважають, що в масштабах тижня морські потоки сирої нафти з росії збільшились на 75 тис барелів, але в масштабах 1 року впали до найнижчого рівня.