Росія прагне збільшити експорт вугілля до Індії, щоб задовольнити зростаючий попит на паливо в цій країні, заявив віце-прем’єр-міністр Росії Олександр Новак. Хоча наразі Китай залишається найбільшим імпортером російського вугілля, Москва прогнозує, що Індія може обійти Китай на початку наступного десятиліття через плани Пекіна поступово знижувати використання вугілля в енергетиці, пише Reuters.
Індія все більше покладається на вугілля для задоволення рекордного попиту на електроенергію. На початку цього року темпи зростання виробництва електроенергії на вугільних електростанціях перевищили показники зростання відновлюваної енергетики вперше з 2019 року. У минулому фінансовому році, що закінчився 31 березня, Індія досягла рекордного рівня видобутку вугілля — 997,828 млн тонн, що на 12% більше порівняно з попереднім роком. Більше 75% електроенергії Індії у 2023 році було вироблено з вугілля.
Імпорт Індією енергетичного вугілля у 2023 році склав 176 мільйонів тонн, здебільшого для потреб електростанцій. Російський експорт вугілля до Індії в тому ж році досяг 26,2 мільйона тонн, порівняно з 20 мільйонами тонн у 2022 році, за даними Міністерства енергетики Росії.
Росія також є найбільшим постачальником сирої нафти до Індії, оскільки Москві довелося диверсифікувати свої торгові зв’язки після обмежень з боку Європи через конфлікт в Україні. За словами Новака, російські вугледобувні підприємства мають значний ресурсний потенціал і зацікавлені у збільшенні експорту до Індії, яка є швидко зростаючим ринком.
Незважаючи на тісні політичні та економічні зв’язки, Індія залишається обережною щодо західних санкцій проти Росії. Минулого місяця було оголошено, що Індія утримуватиметься від закупівлі скрапленого природного газу (СПГ) з російського проєкту Arctic LNG 2 через санкції, накладені західними країнами.