У фінустанові вже прокоментували ситуацію і поділились планами на майбутнє.
Російський суд заморозив акції Raiffeisen Bank International (RBI), що ускладнило можливість продажу його російського підрозділу та загострило напруженість між Москвою і Заходом. Про це у четвер заявило місцеве відділення найбільшого західного банку в Росії, пише Reuters.
Австрійський банк RBI раніше пообіцяв відокремити свій російський бізнес, який надає платіжні послуги для сотень компаній, під тиском міжнародних регуляторів. Однак, попри два роки війни між Росією та Україною, кардинальних змін у цьому напрямку не відбулося.
Після новини про судове рішення акції банку впали більш ніж на 7% у п’ятницю. Представник Raiffeisen повідомив, що рішення суду унеможливлює продаж банку, хоча не впливає на його операційну діяльність або на вимоги Європейського центрального банку щодо скорочення бізнесу в Росії. “Ми можемо призначати керівництво та давати вказівки російській філії, але продати банк зараз не можемо”, — зазначив речник.
RBI планує оскаржити це рішення суду, яке стало найбільшим замороженням активів західного банку в Росії. Попри тиск на інші банки, такі як італійська UniCredit, яка також продовжує працювати в Росії, Raiffeisen залишається значно більшим гравцем, що перевіряє рішучість Заходу у питанні розриву зв’язків із Росією.
Російська влада чітко дала зрозуміти, що бажає залишити банк у країні, оскільки він забезпечує міжнародні платежі для близько 2600 корпоративних клієнтів і 4 мільйонів власників рахунків. Проте Європейський центральний банк наполягає на тому, щоб RBI припинив свою діяльність у Росії.
RBI залишається важливою фінансовою установою для мільйонів російських клієнтів, які хочуть здійснювати міжнародні перекази у євро та доларах. На тлі війни в Україні прибуток банку значно збільшився, зокрема через зростання комісій за міжнародні платежі, що складає близько половини прибутку групи за перші три місяці цього року.