Китайські банки і юань перестають бути надійними через можливі вторинні санкції.
У четвер російський рубль продовжив своє ослаблення, досягнувши найнижчого рівня щодо долара США та китайського юаня з жовтня 2023 року. За даними LSEG, о 07:40 за Гринвічем рубль знизився на 0,4%, досягнувши позначки 97,40 за долар. У середу рубль вперше з жовтня минулого року опустився до 97., пише Reuters.
Щодо юаня, рубль знизився на 1,29%, досягнувши річного мінімуму в 13,65. Під час торгів на Московській фондовій біржі (MOEX) курс рубля зменшився на 0,18%, до 13,71 за юань.
“Рубль знову встановив річні мінімуми, а осіннє падіння національної валюти становить майже 15%”, — зазначили аналітики брокерської компанії BCS. Вони також вказали на кілька факторів, що сприяють ослабленню рубля, зокрема закінчення терміну дії ліцензії Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) 12 жовтня, яка дозволяла комерційним банкам працювати з MOEX.
Ліцензія була надана для відновлення операцій з MOEX після введення санкцій 12 червня. Вона забороняла торгівлю доларами та євро на біржі, в результаті чого китайський юань став найпоширенішою іноземною валютою в Росії. Торгівля доларами та євро перемістилася на позабіржовий ринок, що ускладнило отримання даних про ціни.
Занепокоєння викликає ймовірність того, що китайські банки, які надають ліквідність у юанях для біржової торгівлі, можуть зупинити свою діяльність через питання дотримання норм після закінчення терміну дії ліцензії OFAC.
Додатковими факторами, що тиснуть на рубль, стали зниження цін на нафту в серпні-вересні, утримання експортерами іноземної валюти через проблеми з міжнародними транзакціями, а також зростання транскордонних розрахунків у рублях.
Попри збільшення продажу іноземної валюти державою в жовтні, аналітики вважають, що цього недостатньо для компенсації тиску на зниження. Одноденні ф’ючерси на рубль/долар на Московській біржі залишилися без змін на рівні 96,54. Офіційний курс центрального банку, розрахований на основі позабіржових даних, склав 96,95 за долар.
Згідно з даними LSEG, рубль знизився на 0,42% до 106,55 проти євро. Тим часом ціни на нафту Brent, що є основним експортом Росії, зросли на 0,67%, досягнувши 77,07 доларів за барель.