Індекси підскочили на тлі заяв голови ФРС і завершують тиждень на позитивній ноті.
Глобальні ринки акцій готуються закритися на рекордно високих рівнях, відновивши втрати, зазнані на початку року, пише Bloomberg.
Це стало можливим завдяки зростанню впевненості інвесторів на тлі очікуваного зниження процентних ставок у США та відсутності ознак рецесії.
Світовий індекс MSCI AC у п’ятницю піднявся на 1,1%, перевищивши попередній максимум, встановлений 16 липня. Це сталося після того, як голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив про необхідність зниження облікової ставки.
Індекс зріс більш ніж на 9% від свого мінімуму 5 серпня, оскільки ризикові активи відновлюються після періоду різкої волатильності. Одночасно з цим, долар послабився, а прибутковість казначейських облігацій знизилася на тлі очікувань, що ФРС почне пом’якшувати монетарну політику на вересневому засіданні.
Серпень виявився непростим для ринків акцій, зокрема через неоднозначні дані щодо зайнятості у США на початку місяця, що підсилило побоювання щодо можливості рецесії. Додатково до цього, Японія вперше за 17 років підвищила процентні ставки, а також спостерігалася втеча інвесторів з переповнених секторів, таких як великі технологічні компанії, що призвело до глобального розпродажу.
Однак, згодом побоювання щодо економічних перспектив США зменшилися завдяки стійкому споживчому попиту, а інфляція продовжує знижуватися. Згідно з даними свопів, трейдери зараз очікують зниження ставок приблизно на 100 базисних пунктів до кінця року.
Індекс S&P 500 залишився менше ніж на 1% від свого історичного максимуму, а технологічний Nasdaq 100 має відновити понад 4%, щоб компенсувати втрати останніх тижнів. Водночас індекси в Японії, Тайвані та Кореї, які постраждали найбільше під час нещодавнього спаду, зараз демонструють найкращі результати серед глобальних ринків.