Нд. Жов 6th, 2024

Ринки почали тиждень з позитивних тенденцій через оптимізм щодо Китаю

Ринки почали тиждень з позитивних тенденцій через оптимізм щодо Китаю
Торги на фондових ринках / Фото: freepik.com

Інвестори вважають, що Китай повинен зробити нові кроки для пожвавлення економіки.

Фондові ринки почали тиждень з позитивної динаміки, оскільки інвестори очікують на подальші заходи підтримки світової економіки, а також активні дії Китаю для стимулювання зростання. Золото досягло нових рекордів, пише Bloomberg.

Ф’ючерси на акції в Європі та США виросли, а індекс MSCI Asia Pacific піднявся завдяки зростанню котирувань у Китаї, Гонконгу та Південній Кореї. Китай оголосив про рідкісний економічний брифінг, який проведуть три провідні фінансові регулятори, і одночасно знизив одну зі своїх короткострокових процентних ставок. Це підсилило спекуляції щодо можливих нових заходів стимулювання економіки.

Інвестори чекають нових кроків від Китаю для підтримки економіки після слабких серпневих даних, які викликали занепокоєння щодо досягнення мети річного зростання на 5%. У той же час, дані зі США, які очікуються цього тижня, можуть дати інвесторам нові сигнали про подальші кроки Федеральної резервної системи.

«Початок циклу пом’якшення ФРС може спонукати Китай до збільшення стимулів, особливо з огляду на складність досягнення запланованого зростання на 5%», — зазначив Мохіт Кумар, головний економіст у Європі в Jefferies International Ltd. Стимулюючі заходи, на його думку, також можуть підтримати європейські ринки.

Євро залишився стабільним після перемоги соціал-демократів Олафа Шольца над ультраправою партією «Альтернатива для Німеччини» на виборах у Бранденбурзі. Тим часом прем’єр-міністр Франції Мішель Барньє заявив, що його уряд розглядає можливість збільшення податків для великих корпорацій та найбагатших громадян для подолання бюджетного дефіциту.

У Великій Британії міністр фінансів Рейчел Рівз готується до виступу на конференції Лейбористської партії з позитивними прогнозами щодо економіки, повідомляє Bloomberg Radio. Це сталося після критики уряду за песимістичні прогнози на жовтневий бюджет.

Єна ослабла після того, як голова Банку Японії Кадзуо Уеда заявив, що поки не варто поспішати з підвищенням процентних ставок. У зв’язку зі святами в Японії, торгівля казначейськими облігаціями США була припинена, а курс долара залишився без змін.

Цього тижня на порядку денному рішення центральних банків Швеції та Швейцарії щодо монетарної політики, а також виступи кількох представників ФРС, включаючи Рафаеля Бостіка та Остана Гулсбі. Також очікується оприлюднення показників цін і даних про особисті витрати та доходи в США.

Голова ФРС Крістофер Уоллер заявив, що підтримує поступове скорочення ставок на чверть відсотка на наступних засіданнях у листопаді та грудні. Вішну Варатан з Mizuho Bank Ltd зазначив, що ринки, ймовірно, будуть шукати баланс у даних — дезінфляція має продовжуватись без погіршення ринку праці.

Ціни на нафту зросли після найбільшого тижневого зростання з квітня на фоні ознак підтримки економіки Китаю та занепокоєння, що конфлікт між Ізраїлем і Хезболлою може перерости в регіональну війну. Така ескалація може також підняти ціни на золото, яке виступає надійною інвестиційною гаванню.

Крім того, Міністерство торгівлі США планує оприлюднити запропоновані правила щодо заборони на використання китайського та російського обладнання для підключених транспортних засобів, що може вийти вже у понеділок.

Related Post