Пт. Жов 11th, 2024

Пишний заявив, що НБУ підтримає системне рішення уряду про податок на прибутки банків

Пишний заявив, що НБУ підтримає системне рішення уряду про податок на прибутки банків
Глава Національного банку України Андрій Пишний / Фото: Нацбанк

Очільник Національного банку України Андрій Пишний висловився щодо положення законопроєкту № 11416-д, яке передбачає встановлення податку на прибуток банків у розмірі 50%. За його словами, банківська система є єдиною галуззю в Україні, яка другий рік поспіль може зіткнутися з таким фіскальним тиском. Про це пише forex.ua.

«Ми підтримаємо системне податкове рішення, яке пропонує уряд», — сказав голова НБУ 2 жовтня на заході “Діалоги з NV про майбутнє. Бізнес і війна”.

Пишний зазначив, що всі в Україні повинні розуміти: для фінансування оборони від агресії варто в першу чергу спиратися на внутрішні ресурси. Він також нагадав, що річна потреба у збільшенні державного бюджету становить 500 мільярдів гривень.

«Так, ми можемо сподіватися, що міжнародна допомога і надалі буде ритмічною і достатньою. Так, ми працюємо над тим, щоб заморожені резерви Центрального банку Росії стали нам доступними і відповідні механізми дали нам відповідні ресурси. Але за два з половиною роки війни жодна галузь української економіки, окрім банківської, не зазнала підвищення податків. Лише банки торік 50% свого прибутку сплатили до бюджету. Цього року це може повторитися», — зауважив глава НБУ.

Пишний застеріг, що “системне рішення” може бути неприємним, але є єдино необхідним для підтримки економіки.

Нагадаємо, 17 вересня 2024 року Верховна Рада з другої спроби ухвалила в першому читанні законопроєкт № 11416д, що стосується підвищення податків. Зокрема, документ пропонує встановити податок на прибуток банків у розмірі 50% на 2024 рік.

Українські бізнес-асоціації виступили проти введення такої податкової ставки. Перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова заявила, що підвищення податку на прибуток банків до 50% може викликати проблеми з капіталом у двох державних банків, що, своєю чергою, вимагатиме значних витрат з бюджету для їх докапіталізації. Вона також наголосила, що Нацбанк підтримує підвищення податку на прибуток фінансових компаній до 25% (як і для банків), щоб запобігти уникненню сплати податків у фінансовому секторі.

Related Post