Пт. Чер 13th, 2025

Продаж санкційного майна: яку суму вдалося залучити до бюджету України

Продаж санкційного майна: яку суму вдалося залучити до бюджету України
Купюри гривень / Фото: pexels

Протягом року функціонування онлайн-аукціонів у системі “Прозорро.Продажі” було реалізовано шість лотів, що підпадали під санкції. Це дозволило державі отримати понад 2 мільярди гривень доходу з продажу майна російських олігархів. Про це пише forex.ua з посиланням на Міністерство економіки.

Протягом цього періоду було успішно продано шість об’єктів санкційного майна. У результаті торгів їхня загальна вартість майже подвоїлася. Серед реалізованих лотів були такі:

  • квартира та каменеобробне підприємство “Каштан” колаборанта Володимира Сальдо;
  • квартира та агрокомпанія “Інвестагро” російського олігарха Михайла Шелкова;
  • завод з виробництва упаковки “ПентоПак” російсько-грецького олігарха Івана Саввіді;
  • газобетонний завод “Аерок” російського олігарха Андрія Молчанова.

Найбільшу суму на онлайн-аукціоні вдалося виручити за актив “Аерок” — його придбали майже за 1,9 мільярда гривень. Водночас найбільший інтерес учасників викликала конфіскована квартира Сальдо в Одесі, за яку боролися дев’ятеро претендентів.

“Понад 2 мільярди гривень, які держава вже отримала від продажу санкційного майна – це приклад того, як інструменти санкційної політики працюють на економіку. Через прозорі аукціони ми не лише наповнюємо бюджет, а й створюємо можливості для чесного бізнесу інвестувати у відбудову та розвиток”, – зазначила Міністерка економіки Юлія Свириденко.

Усі виручені від продажу кошти були перераховані до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Проведення аукціонів забезпечив Фонд державного майна України.

Related Post