Міністерство економіки висловило задоволення результатами приватизації у 2024 році. У інтерв’ю LIGA.net міністерка Юлія Свириденко зазначила, що продаж державного майна забезпечив утричі більший дохід, ніж очікували. Про це пише forex.ua.
“2024 рік став рекордним як за надходженнями від приватизації, так і за масштабністю об’єктів, які продала держава. Ми змогли знайти нових власників для готелю “Україна”, Об’єднаної гірничо-хімічної компанії, першого підсанкційного активу — заводу “Аерок”. Сума загальних надходжень від приватизації, як великої, так і малої, сягнула майже 12 млрд грн. Це втричі більше, аніж ми планували на початку 2024 року”, – зазначила міністерка.
Відповідно до стратегії управління державною власністю, у державному підпорядкуванні має залишитися лише 100 підприємств, тому процес приватизації продовжуватиметься.
Міністерство економіки планує реалізувати активи, конфісковані у російських власників після початку повномасштабної війни.
“У нас вже є успішний приклад заводу “Аерок”. Це підприємство – готовий бізнес, один із провідних виробників газобетонних виробів в Україні. Діяльність його російських власників була загрозою національній безпеці. Тепер кошти, майже 2 млрд грн, з продажу заводу будуть спрямовані у Фонд ліквідації наслідків збройної агресії”, – сказала Свириденко.
Далі планується приватизація Демуринського гірничо-збагачувального комбінату, ТРЦ центру Ocean Plaza в Києві та підприємства “Мотордеталь-Конотоп”.
“Роками Росія встановлювала контроль над стратегічними підприємствами, використовуючи їх у власних інтересах. Це неприпустимо, особливо у час війни. Ключове завдання для українського уряду – зберегти роботу цих підприємств, але змінити власників, а також зберегти робочі місця та залучити інвестиції”, – підсумувала міністерка економіки.