До 1 липня українці отримають платіжки з повідомленням про сплату податку на нерухомість. Обов’язок сплатити цей податок стосується власників квартир і будинків із великою площею. Про це пише forex.ua з посиланням на видання Oboz.ua.
Розмір податку встановлюється місцевими радами, а кошти спрямовуються до місцевого бюджету. Водночас Податковий кодекс обмежує граничну ставку — вона не може перевищувати 1,5% від мінімальної заробітної плати, встановленої на початок попереднього року.
У ряді міст запровадили найвищу дозволену ставку. Наприклад, у столиці вона складає 1,5% від мінімальної зарплати, тоді як у Кропивницькому — лише 0,5%. Таким чином, за кожен “надлишковий” квадратний метр у Києві доведеться сплатити 106,5 грн, а в Кропивницькому — лише 35,5 грн.
Оподатковується лише площа, що перевищує встановлену норму, тобто сплата здійснюється за “зайві” квадратні метри. Встановлені такі межі:
- для квартир (незалежно від кількості) – 60 м²;
- для житлових будинків – 120 м²;
- якщо у власності одночасно і квартира, і будинок – 180 м².
“Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та відповідні платіжні реквізити, визначені в абзаці першому п.п. 266.7.2 п. 266.7 ст. 266 ПКУ, що надсилаються платнику податку, повинні містити щодо кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, зокрема, але не виключно, інформацію про адресу місцезнаходження об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості, його площу, ставки та надані фізичним особам пільги зі сплати податку”, – зазначається у повідомленні Державної податкової служби в одній з областей.
До прикладу, якщо у вашій власності знаходиться квартира на 100 квадратних метрів, податок доведеться сплачувати лише за 40 “зайвих” квадратів. У найгіршому випадку сума може сягнути 4260 грн. Водночас остаточний розмір податку залежить від того, яку ставку затвердила місцева рада.