Співробітники, які працюють на підприємстві менш як три місяці, не підлягають бронюванню. У майбутньому, після введення податкових змін, цей період скоротиться до одного місяця. Про це повідомила Європейська Бізнес Асоціація за підсумками зустрічі із заступником міністра економіки України Віталієм Кіндратівим, пише forex.ua.
Підприємства, які мають статус критично важливих, зобов’язані до 28 лютого підтвердити його відповідно до нових вимог, якщо планують надалі бронювати співробітників. До цієї дати діятимуть поточні бронювання та статус критичності, але бронювання нових працівників стане можливим лише після успішного перепідтвердження статусу.
Для отримання статусу критично важливого підприємство має відповідати трьом критеріям, два з яких є обов’язковими: довідка про відсутність податкової заборгованості та середня зарплата на підприємстві й для працівника, якого планують забронювати, не менше 20 000 грн. Третій критерій обирається з переліку загальних, регіональних або галузевих вимог, які визначають профільні міністерства чи обласні адміністрації.
Процес бронювання здійснюватиметься через платформу “Дія”.
Для підприємств паливно-енергетичного та оборонно-промислового секторів квоти на бронювання охоплюють 100% працівників, тоді як для інших компаній цей показник становить 50%.
До бази обліку не включаються співробітники з відстрочкою, ті, що працюють за сумісництвом, або заброньовані на іншому підприємстві.
Скасування бронювання допускається не частіше, ніж раз на місяць.