У квітні економіка Китаю показала симптоми уповільнення на тлі зростаючої торговельної напруги з боку Сполучених Штатів. Про це пише forex.ua з посиланням на The Wall Street Journal.
Зазначається, що у квітні зафіксовано спад у сферах промислового виробництва, роздрібного продажу та капіталовкладень у порівнянні з березневими результатами.
Згідно з даними Національного бюро статистики КНР, обсяг промислового виробництва у річному вираженні зріс на 6,1%, що є меншим показником порівняно з березневим приростом у 7,7%. Обсяг роздрібної торгівлі збільшився на 5,1%, що також нижче темпів попереднього місяця, коли зростання становило 5,9%. Інвестиції в основний капітал за період січень–квітень зросли на 4%, сповільнившись порівняно з першим кварталом, коли вони збільшилися на 4,2%.
Ці дані стосуються періоду, коли напруження у торговельних відносинах між Китаєм і США досягло апогею після того, як 2 квітня президент Трамп ввів широкомасштабні мита.
Попри досягнуте між США та Китаєм 90-денне перемир’я, яке частково послабило митні обмеження, експерти попереджають, що економіка Китаю залишається вразливою. За прогнозом головного економіста з питань Китаю в Macquarie Group Ларрі Ху, обсяг експорту до США може скоротитися на третину протягом наступного року, якщо чинні тарифи не буде переглянуто.
Незважаючи на тимчасове зростання експорту, спричинене так званим “вікном можливостей”, Пекін, ймовірно, не поспішатиме із запровадженням нових стимулюючих заходів. Проблеми мають ширший характер, ніж лише торговельні — спостерігається уповільнення на ринку нерухомості, низький рівень споживчих витрат і тиск з боку дефляції.
Фахівці підкреслюють, що без активніших кроків від уряду, зокрема збільшення інвестицій в інфраструктуру та впровадження соціальних реформ, досягнення запланованого рівня зростання на 5% буде проблематичним.