Один із найбільших китайських банків за обсягом активів, Bank of China, почав частіше блокувати перекази в юанях з країн, які Росія залучає для імпорту товарів. Про це пише forex.ua з посиланням на The Moscow Times.
Нещодавно компанія з Об’єднаних Арабських Еміратів зіткнулася з неможливістю здійснити переказ юанів із казахстанського банку “ЦентрКредит” до китайського Chouzhou Commercial. Транзакцію заблокував Bank of China, який виконує роль банку-кореспондента для казахстанської фінансової установи, про що повідомив Владислав Донченко, заступник голови правового комітету Асоціації експортерів і імпортерів.
“При цьому ні директор, ні засновник компанії не мали формальних зв’язків із Росією”, – наголосив він.
За словами Георгія Окромчедлішвілі, старшого аналітика консалтингової компанії ITSWM, банк Chouzhou тепер приймає платежі з Казахстану лише від банків, із якими має прямі кореспондентські зв’язки. Подібні труднощі також виникали під час переказів коштів із банків Грузії та Вірменії до Китаю.
Секретар генради Російсько-Азіатського союзу промисловців і підприємців Максим Спаський також повідомив про подібні випадки. Він зазначив, що серед усіх китайських банків саме Bank of China має найжорсткішу та найскладнішу систему комплаєнсу.
“Тільки якась підозра на небезпеку – вони відразу не хочуть проводити платіж”, – розповідає Спаський.
У цілому, він зазначає, що при закупівлі товарів із Китаю “за несерйозні товари проходять платежі на невеликі регіональні банки”. Але якщо мова йде про складне обладнання чи електроніку, а платіж надходить від компанії з ОАЕ, Киргизстану чи Казахстану, то “сходяться всі карти”.