Пн. Бер 24th, 2025

Обіцяють контрзаходи: як світові лідери відреагували на нові мита Трампа

Обіцяють контрзаходи: як світові лідери відреагували на нові мита Трампа
Ілюстративне фото / Юлія Свириденко/facebook

Світові лідери висловили критику щодо рішення Дональда Трампа запровадити 25% мита на імпорт сталі й алюмінію до США та розглядають можливі кроки у відповідь. Про це пише forex.ua з посиланням на liga.net.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Європейський Союз жорстко відреагує на рішення Трампа запровадити 25% мита на імпорт сталі та алюмінію з усіх держав.

“Я глибоко розчарована рішенням США запровадити тарифи на європейський експорт сталі та алюмінію. ЄС діятиме для захисту своїх економічних інтересів. Ми захистимо наших працівників, бізнес і споживачів”, – зазначила вона на своїй сторінці в соцмережі Х.

Очільниця Міністерства економіки України Юлія Свириденко також висловила свою позицію щодо запровадження Трампом мит на ввезення сталі й алюмінію.

“Останні роки ми докладали усіх зусиль, щоб українська сталь лишалася за межами 25% тарифів у США. Рішення США із 12 березня запровадити мито на сталь з інших держав, зокрема і з України, закономірно вплине на металургійну галузь”, – написала вона.

Свириденко підкреслила, що постачання металургійної продукції до США займає 57,9% від загального українського експорту, що становить $503,3 млн із загальної суми $869,1 млн. Водночас Трамп стверджує, що частка української сталі в імпорті США незначна й не впливає істотно на американських виробників.

Як повідомляє Reuters, прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що країна прагнутиме показати негативні наслідки запроваджених США тарифів на сталь і алюміній. Він також наголосив, що у разі необхідності відповідь Канади буде рішучою та однозначною.

Видання CNN пише, що міністр інновацій, науки та промисловості Канади Франсуа-Філіп Шампань розкритикував введені США мита на сталь і алюміній, назвавши їх “абсолютно невиправданими”.

Він підкреслив, що канадська сталь і алюміній є важливими для стратегічних секторів економіки США, зокрема оборонної, суднобудівної, енергетичної та автомобільної промисловості.

Тимчасовий глава Південної Кореї Чхве Сан Мок повідомив, що його уряд наполягатиме на переговорах із адміністрацією Трампа стосовно введених мит на сталь і алюміній.

За даними Reuters, очільники 20 найбільших південнокорейських конгломератів готуються найближчим часом відвідати США, тоді як уряд планує обговорити можливі заходи у відповідь із Японією та Європейським Союзом.

Наразі відсутня інформація щодо реакції інших провідних експортерів алюмінію та сталі до США, серед яких Канада, Мексика, Європейський Союз, Бразилія, Південна Корея, Японія, Китай, ОАЕ, В’єтнам та Австралія.

Президент Мексики Клаудія Шейнбаум та міністр фінансів Бразилії Фернандо Хаддад раніше заявили, що утримаються від реакції на новини щодо введення Трампом мит на імпорт алюмінію та сталі, доки не отримають офіційного підтвердження.

Related Post