Вт. Кві 29th, 2025

Нові мита Трампа: у Мінекономіки розповіли про наслідки для України

Нові мита Трампа: у Мінекономіки розповіли про наслідки для України
Юлія Свириденко Фото: Facebook/Юлія Свириденко

Перша віцепрем’єрка та очільниця Міністерства економіки Юлія Свириденко вважає, що запроваджені США мита щодо України не матимуть критичного впливу. Про це пише forex.ua з посиланням на її пост у Facebook.

“Складно, але не критично. Для нас діятиме загальне мито на 10%. Якогось окремого вищого мита, як-от у Молдови 31% чи у ЄС 20%, щодо України немає. Якщо все залишиться, як є, то американське універсальне мито вдарить в основному по малих виробниках”, – зазначила Свириденко.

У 2024 році обсяг українського експорту до США сягнув 874 мільйонів доларів, причому найбільшу частину становив чавун – 363 мільйони доларів, а також труби – 112 мільйонів. Водночас імпорт товарів зі США в Україну склав 3,4 мільярда доларів, що суттєво перевищує експортні показники.

Україна постачає до США понад 600 найменувань продукції, з яких 65 категорій мають експортний обсяг, що перевищує 1 мільйон доларів.

Юлія Свириденко розраховує на можливість погодити більш вигідні умови для України.

Очільник фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев переконаний, що запроваджені США мита радше чинитимуть непрямий негативний вплив на Україну.

“Глобальна торгівельна війна буде бити істотно по економіках наших економічних і торгівельних партнерів, передусім ЄС. Вони будуть уповільнюватись. Отже, генерувати менше грошей, що зменшуватиме можливості допомоги нам. При цьому, уряди країн-партнерів вимушені будуть вмикати протекціонізм і не тільки щодо американських товарів. І ці протекціоністські заходи вже набагато істотніше вдарять по нас”, – зазначив він.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що, подібно до України, Європейський Союз також сподівається досягти домовленостей зі США. Вона висловила жаль з приводу рішення американського президента Дональда Трампа ввести загальні імпортні тарифи на товари з різних країн, зокрема з ЄС.

“Я погоджуюся з президентом Трампом у тому, що інші несправедливо використовують поточні правила [глобальної торгівлі] на свою користь. І я готова підтримати будь-які зусилля задля того, щоб глобальна торговельна система відповідала реаліям світової економіки. Але я також хочу чітко заявити: звернення до тарифів як до першого й останнього інструменту не розв’яже проблему”, – сказала фон дер Ляєн.

Related Post