Німеччина фактично залучила майже 1 трильйон євро додаткових коштів практично безплатно, оскільки ринки облігацій сприятливо відреагували на її “безпрецедентний” законопроєкт щодо витрат. Про це розповів голова Deutsche Bank AG Александр Вайнаендтс, пише forex.ua з посиланням на агенцію Bloomberg.
Тепер держава має раціонально розпорядитися цими фінансами та здійснити структурні реформи, щоб утримати цю перевагу, зазначив Вайнаендтс у четвер, 27 березня, на панельній дискусії Інституту міжнародних фінансів.
Німеччина минулого тижня відкрила доступ до сотень мільярдів євро через боргові зобов’язання для фінансування оборони та інфраструктури, завершивши період багаторічної економії.
Це знаменує початок нового етапу дефіцитного фінансування, спрямованого на підтримку найбільшої економіки Європи, оновлення застарілої інфраструктури та посилення обороноздатності.
Фінансові ринки переважно схвально сприйняли цю зміну бюджетної політики, яка, за прогнозами економістів Bloomberg, повинна стимулювати економічне зростання в єврозоні.
“Фінансові ринки однозначно схвалили цей пакет витрат, який минулого тижня отримав остаточне затвердження на законодавчому рівні”, – зазначив Вайнаендтс. “Можна навіть стверджувати, що ми залучили трильйон євро без додаткових витрат”.
Однак він попередив, що несподіване надходження такої значної суми після тривалого недофінансування оборонної сфери та безсистемних закупівель може призвести до нераціонального витрачання ресурсів.
“Чи можна очікувати неефективного використання інвестицій? Без сумніву, так. Однак іншого виходу у нас немає”, – зазначив він.
Вайнаендтс також підкреслив, що для стабільного зростання, заснованого на борговому фінансуванні, Німеччина повинна здійснити структурні реформи.
“Необхідно скоротити регуляторні обмеження, здійснити податкову реформу та оновити трудове законодавство. Тобто залишається ще багато завдань, аби ці масштабні інвестиції принесли найбільшу користь”, – підкреслив він. “Ми не маємо права втратити цю можливість”.