Нд. Жов 6th, 2024

НБУ пропонує деімперіалізувати копійки: нова назва

НБУ пропонує деімперіалізувати копійки: нова назва
Копійки / Фото: freepik.com

Регулятор згадав старовинну назву дрібних монет.

Національний банк України запропонував відмовитись від назви монет «копійка». Замість цього регулятор пропонує використовувати історичну назву українських монет, про яку згадують більшість українських письменників і поетів у свої творах. Про це повідомляється на сайті регулятора.

Як з’ясувалось, НБУ хоче розпочати деімпериалізацію української валюти. Зокрема, пропнується перейменувати копійки у «шаги», про які у своїх творах згадували Тарас Шевченко, Леся Українка й інші.

У пресслужбі регулятора зазначають, що копійки зараз використовуються у Білорусі, росії і Україні. У XVII-XVIII в Україні користувались польсько-литовською срібною монетою, яка мала назву «шаг». Її вартість складала 3 «гроші».

Центральна Рада 1 березня 1918 року встановила національною валютою України гривню, у яку входило 100 шагів або ½ карбованці. Спочатку шаги були у вигляді поштових марок, а згодом їх почали використовувати, як дрібну розмінну монету.

Потім гетьман Павло Скоропадський встановив державною грошовою одиницею карбованець, який поділявся на 200 шагів. У 1918 році емісія передбачала номінал у 10, 20, 30, 40, 50 шагів. Їх друкували на папері з перфорацією, щоб можна було відривати окремі купюри. Існування шагів припинила радянська влада.

Після розпаду СРСР була спроба відновити шаги, але тоді не була затверджена їхня назва на законодавчому рівні. Щодо назви дрібної монети для незалежної України було багато дискусій. Назву «копійка» не хотіли приймати через її російське походження. Однак Леонід Кравчук у 1992 році ухвалив рішення про назву купюр і монет. В указ президента увійшли гривня і копійка.

Related Post