Чт. Чер 19th, 2025

Нацкомісія розкритикувала законопроєкт Гетманцева про криптовалюту: у документі десятки недоліків

Нацкомісія розкритикувала законопроєкт Гетманцева про криптовалюту: у документі десятки недоліків
Данило Гетманцев / Фото: партія "Слуга Народу"

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) виступила проти законопроєкту №10225-д, який передбачає внесення змін до Податкового кодексу для регулювання обігу віртуальних активів в Україні. Як зазначено на офіційному сайті регулятора, до документа було подано 80 зауважень і пропозицій, пише forex.ua.

«Документ у нинішньому вигляді гальмує формування в Україні сучасної та дієвої системи регулювання ринку віртуальних активів, суперечить євроінтеграційному курсу держави та зобов’язанням щодо впровадження норм ЄС. Через це комісія не може його підтримати», — зазначено в офіційних рекомендаціях.

Одне з головних удосконалень, яке пропонують внести до законопроєкту, — це визначення органу-регулятора ринку згідно з вимогами регламенту MiCA.

Автор законопроєкту та очільник податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев переконаний, що НКЦПФР не може виконувати роль регулятора, оскільки, на його думку, комісія не справляється з нинішніми обов’язками та фактично стала “сторожем кладовища” для неживого фондового ринку.

НКЦПФР не поділяє позицію Гетманцева і вважає, що саме вона повинна виступати ключовим регулятором значної частини ринку віртуальних активів. Комісія аргументує це тим, що такі активи за своєю природою наближені до ринків капіталу та фінансових інструментів — зокрема, йдеться про емісію, допуск віртуальних активів до торгів, контроль за емітентами токенів і постачальниками послуг у цій сфері.

Крім того, комісія виступає проти автоматичного доступу іноземних емітентів і криптопровайдерів на український ринок без попереднього погодження на національному рівні, оскільки частина юрисдикцій, згаданих у законопроєкті, не мають прямої заборони для суб’єктів з держави-агресора.

“НКЦПФР хоче наголосити, що не має жодного відношення до прийняття рішень про зупинення чи блокування розгляду законопроєкту в Верховній Раді, оскільки не володіє відповідними повноваженнями”, — зазначено в заяві.

Related Post