Нд. Бер 23rd, 2025

Напруженість на Близькому Сході штовхає ціни на нафту вгору

Напруженість на Близькому Сході штовхає ціни на нафту вгору
Видобуток нафти / Фото: pixabay

Ціни на нафту трохи зросли у п’ятницю, демонструючи тижневе підвищення понад 1% на тлі зростання напруги в найбільшому нафтовидобувному регіоні світу — на Близькому Сході. Про це пише forex.ua.

Ціна ф’ючерсів на нафту марки Brent збільшилася на 18 центів або на 0,2%, до $74,56 за барель, тоді як ф’ючерси на нафту марки West Texas Intermediate (WTI) у США зросли на 15 центів, що також становить 0,2%, до рівня $70,34 за барель.

“Ми залишаємося при думці, що поточна справедлива ціна нафти знаходиться на рівні близько $70, де вона і є зараз, поки ми очікуємо нових чинників впливу на ціну, включаючи результати зустрічі Постійного комітету Всекитайських зборів народних представників та відповідь Ізраїлю на ракетний удар Ірану, здійснений 1 жовтня”, — зазначив у аналітичній записці експерт IG Тоні Сайкамор, коментуючи ціни WTI.

На минулій сесії обидва еталонні сорти нафти знизилися на 58 центів за барель через коливання цін, пов’язані з очікуванням змін у напруженості на Близькому Сході.

Нафтові трейдери очікують реакцію Ізраїлю на ракетний обстріл з боку Ірану, що стався 1 жовтня. Відповідь Ізраїлю може включати удари по нафтових об’єктах в Ірані, що може призвести до перебоїв у постачанні. Проте повідомлялося, що Ізраїль націлиться на військові, а не на ядерні чи нафтові об’єкти Тегерану.

Американські та ізраїльські посадовці планують відновити переговори щодо припинення вогню та звільнення заручників у Газі найближчими днями, адже попередні спроби досягти домовленості не мали успіху.

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив у четвер, що Сполучені Штати не підтримують тривалої військової операції Ізраїлю в Лівані, тоді як Франція закликала до перемир’я та посилення дипломатичних зусиль.

За словами Сайкамора, переговори щодо припинення вогню мають незначний вплив на ціни на нафту. Водночас більше уваги приділяється ліванському конфлікту та можливій реакції Ізраїлю на дії Ірану.

Інвестори також сподіваються на більш конкретні рішення щодо стимулюючих заходів Пекіна, однак аналітики вважають, що ці кроки не матимуть значного впливу на попит на нафту з боку Китаю, який є другим найбільшим споживачем у світі.

Related Post