У період з 10 до 16 лютого очікується поступове підвищення процентних ставок на гривневі депозити. Максимальні показники можуть сягати 16% річних для вкладів із тривалим терміном розміщення. Цей період може стати одним із найперспективніших для відкриття депозитів у 2025 році. Про це у коментарі для “24 Каналу” розповів директор департаменту роздрібного бізнесу “Глобус Банку” Дмитро Замотаєв, пише forex.ua.
Після ухвалення січневого рішення монетарного комітету середні процентні ставки складуть:
- 11% річних для депозитів на строк від 3 до 6 місяців;
- 14% річних для вкладів терміном від одного року й більше.
Зважаючи на стабільність валютного ринку, у лютому ймовірне незначне зростання кількості нових вкладників. Очікується, що обсяг свіжих гривневих депозитів перевищить січневий показник приблизно на 1%. Більше ніж 90% вкладів відкриватимуться на період від 9 місяців до 2,5 років.
Депозити у гривні чи купівля валюти: що краще обрати
Як зазначає Дмитро Замотаєв, у разі запровадження суворих митних обмежень інфляція у США до кінця року може сягнути 2,4–3%. Це свідчить про те, що купівельна спроможність долара поступово знижуватиметься не тільки в США, а й в Україні.
“Варто сказати, що знову стає актуальним питання отримання пасивного прибутку. І, на мій погляд, у довгостроковій перспективі, згідно з прогнозом НБУ (очікується скорочення інфляції у другому півріччі до 8-9% р/р) саме довгострокові гривневі вклади можуть сміливо конкурувати з купівлею валюти. Адже за сприятливих економічних умов, чистий прибуток на вклади від 1 року може скласти до 4%”, – зазначив експерт.
Таким чином, придбання валюти не можна вважати повноцінним інвестуванням, а скоріше звичайною конверсією. Долар не забезпечує захист від інфляції та не гарантує значного доходу.