Через посилення санкцій з боку США та різке зміцнення рубля Росія змушена продавати нафту зі значними знижками, що суттєво вдарило по її бюджетним доходам від експорту сировини. Про це пише forex.ua з посиланням на The Moscow Times.
За даними російського Мінфіну, оприлюдненими 3 квітня, у березні податкові надходження від нафтогазового сектору зменшилися на 17% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, склавши 1,08 трлн рублів.
У фінансовому вираженні, порівняно з березнем 2024 року, до бюджету надійшло приблизно на 230 мільярдів рублів менше податкових надходжень.
Видання зазначає, що Міністерство фінансів уже другий місяць поспіль фіксує зниження доходів від сировинної ренти майже на 20%.
“Ситуація чутлива. Це помітні втрати, які потрібно буде покривати або додатковими запозиченнями, або використанням ФНД (Фонд національного добробуту – ред.), в якому залишилася невелика сума”, – розповідає головна економістка “Т-інвестицій” Софія Донець.
За її підрахунками, протягом року бюджет ризикує втратити до 2 трильйонів рублів нафтогазових податкових надходжень, що становить приблизно 18% від запланованих 10,9 трильйона рублів.
Основними викликами для уряду РФ залишаються ціни на нафту та курс рубля: вартість бареля марки Urals опустилася нижче $60, тоді як у бюджеті було закладено $70. Водночас курс долара знизився до 84 рублів замість запланованих 96,5 рубля.
За даними видання, для покриття дефіциту бюджету, що за січень-лютий перевищив річний план утричі, уряд, ймовірно, змушений буде вдатися до девальвації рубля. Наразі його вартість завищена на 20%, і поступово, до кінця року, курс може стабілізуватися в межах 100-105 рублів за долар.